Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
S ním se také objevil neuvěřitelný počet upitých matonek, HW šrotu a tun papíru. Všechny tyhle věci mají navíc neuvěřitelnou snahu se šířit i do okolního prostoru mimo jeho pracovní stůl.Ze stejného důvodu jsem kdysi důsledně udržoval dostatečnou mezeru mezi stolem případně soustolím kolegy a svým stolem. Aby se podobná hromada HW šrotu (on tomu tak neříkal) a papírů nešířila na sousední stůl, pokud byl hned vedle, tomu nedokázal zabránit nikdo. Ovšem zabránit pádu drahocenných součástek (=HW šrotu) na zem mezerou mezi stoly, tomu kolega dokázal zabránit téměř vždy
Takže, pokud chcete hodného šéfa velikosti medvěda, s mimokonfekční velikostí nohy a se sklonem k bordelářství (toleruje ho i ostatním), umíte tak nějak středně anglicky a doma jedete na Linuxu, koukejte se ozvat.To je myšleno vážně?
Technická angličtina je srandaNo já nevim. Z angličtiny to sranda je, ale do mi to zase až tak jednoduché nepřijde.
Technická angličtina je sranda :) To není krásná literatura.Asi jak říkal Trekker :) Číst TD v angličtině není problém, ale psát jí… No pravda je že jsem to ještě nezkoušel.
Tiskni
Sdílej: