abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC25 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek: designový materiál Liquid Glass, iOS 26, iPadOS 26, macOS Tahoe 26, watchOS 26, visionOS 26, tvOS 26, nové funkce Apple Intelligence, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 20:44 | Komunita

    Organizátoři konference LinuxDays 2025, jež proběhne o víkendu 4. a 5. října 2025 v Praze na FIT ČVUT, spustili přihlašování přednášek (do 31. srpna) a sběr námětů na zlepšení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 19:11 | Nová verze

    Po roce byla vydána nová stabilní verze 25.6.0 svobodného multiplatformního multimediálního přehrávače SMPlayer (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | IT novinky

    DNS4EU, tj. evropská infrastruktura služeb DNS založená na vysoce federovaném a distribuovaném ochranném ekosystému, byla spuštěna v testovacím režimu [𝕏]. Na výběr je 5 možností filtrování DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 22:44 | IT novinky

    Skriptovací programovací jazyk PHP (PHP: Hypertext Preprocessor, původně Personal Home Page) dnes slaví 30 let. Přesně před třiceti lety, 8. června 1995, oznámil Rasmus Lerdorf vydání PHP Tools (Personal Home Page Tools) verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    7.6. 23:55 | Humor

    Ve středu v 17:00 byl ve Francii zablokován přístup k PornHubu a dalším webům pro dospělé. K 17:30 došlo k nárůstu počtu registrací Proton VPN o 1 000 % [𝕏]. Dle nového francouzského zákona jsou provozovatelé těchto webů povinni ověřovat věk uživatelů prostřednictvím průkazu totožnosti nebo platební karty.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 38
    6.6. 19:44 | Zajímavý článek

    Před 32 lety, 6. června 1993, byl spuštěn první český WWW server (ještě pod TLD .cs), pro potřeby fyziků zabývajících se problematikou vysokých energií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    6.6. 16:11 | Zajímavý software

    Střílečku Borderlands 2 lze v rámci výprodeje série Borderlands na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do 8. června 19:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    6.6. 15:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.22 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 15:00 | Komunita

    Canonical Launchpad vypíná systém správy verzí Bazaar. Vývojáři mohou své repozitáře do 1. září přemigrovat na Git.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (54%)
     (32%)
     (8%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (3%)
    Celkem 236 hlasů
     Komentářů: 16, poslední včera 21:05
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    26.8.2022 10:08 Ariczek | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Česká pošta instalovala Zebra TC 55 pro doručovatele od roku 2017. Popis projektu

    Později přešla na novější modely - nevím teď už jaké... a evidentně obdobný model Zebry používá i DPD.

    Max avatar 26.8.2022 10:33 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Ano, viděl jsem je u nich. Je to asi nejlepší možné řešení (myslím PDA od Zebry). U nás v té době nastupoval Datalogic, který fungoval pomalu až doteď. Není to tak, že bychom ve zmíněných letech dělali vždy komplet obměnu. Obměna se vždy dělala formou nákupu za rozbitý model s nerentabilní opravou. Je tedy třeba brát ty roky s rezervou.
    Při výběru se vždy hledělo na dostupnost a věci okolo. Je možné, že Zebra v té době tady moc ohledně pda nepůsobila a nebyla u prodejců a unikla nám z očí.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    26.8.2022 10:57 Ariczek | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Na ten projekt ČP mám osobní vzpomínky, z pozice SW vývojáře platebního terminálu jsem se na něm podílel.

    Depo Hybernská (kterého se koukám ČP aktuálně zbavuje) bylo pilotní depo, byl jsem na něm někdy i 2x denně (ráno před, a pak po návratu doručovatelů) získávat logy a zpovídat doručovatele, co kde nefungovalo...

    I lidi za firmu Kodys jsem tam občas potkal - dělali support na Zebry. Jeden z problémů co řešili bylo, že PDA náhodně (sporadicky) na pár vteřin vytuhne/zčerná obrazovka... problém po pár týdnech našli v tom, že OS měl natvrdo URL na ntpdate servery pro sync času, no a ty adresy nebyly dostupné z privátní APNky těch PDA. A když se o ten sync času PDA poksuilo v nějakou specifickou dobu (tehdy když PDA bylo tuším probouzeno...?) tak zablblo GUI.
    Max avatar 26.8.2022 11:13 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    My jsme se právě od roku 2014 pokoušeli o plně online variantu přes web app, takže logy na PDA nebyly žádné. Sondovali jsme tedy u uživatelů jen ovládání, spokojenost, výtky apod.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    26.8.2022 17:47 Ariczek | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    To bohužel tady zrovna moc nešlo... PDA měly v sobě jen 3G moduly, a poměrně osekané tarify SIM (řešila se vzdálená správa s aktualizací řádově 100MB plošně jako problém...).

    Navíc se primárně řešila stabilita bluetooth/ppp spojení na platební terminál. Logování bylo posilováno, takže vygenerovalo cca 1-2 GB logů na jedno zařízení za den... Což se std do terminálu ani nevešlo, takže tam byly microSD karty...

    Jinak přidaná hodnota tohohle řešení (PDA s bussiness appkou a přes BT připojený POS terminál pro platby) byla tiskárna na POS. Takže PDA rovnou tiskne i svoje účtenky/doručenky.
    Max avatar 26.8.2022 20:23 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Jj, vím o tiskárnách přes BT a další věci okolo jako platební terminály apod.
    My jedeme malé počty a trochu jiné použití. Nelze to porovnávat.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    26.8.2022 14:39 rad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Já se zeptám asi úplně hloupě, ale co umí takové průmyslové PDA oproti třeba běžnému (současnému) telefonu? Tipl bych si třeba ergonomii (např. ten poslední Japonský vypadá dobře), ale některé ty modely mi naopak přišly dost hrozný. Ani softwarově nebo hardwarově to nijak neoslní a navíc ta cena... Takže mi zřejmě něco podstatnýho uniká.
    26.8.2022 15:05 Bugsa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Taky by mě to zajímalo. Hlavně ty novější, s Androidem, vypadají jak standardní lowspec telefony. V čem je ta přidaná hodnota PDA?
    Max avatar 26.8.2022 15:11 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Splňují IP (včetně odolnosti na hrubější zacházení), což pokud si vzpomeneš, jak to bylo kolem roku 2015, ale i později, tak nic moc u běžných telefonů.
    Splňují vyměnitelnou baterií (někde máš místa, kde provoz jede kontinuálně a zařízení se nestačí dobíjet, máš doky jen s bateriemi a obsluha si za běhu mění baterie).
    Podpora nabíjení v rámci kolébky / dokovací stanice. Nemůžeš uživatelům dát normální kabel, do roka ti vyštípou konektory. Jak už jsem psal, dnes už to lze řešit magnetickým konektorem / kabelem.
    Čtečka čárových kódů také není vůbec běžná součást normálních telefonů a louskat věci přes normální foťák je pomalý.
    Příslušenství je velmi důležité, různá náramníky, pistole apod.
    V případě problémů ti servis zařízení vymění a nějaké škrábance neřeší, jelikož je to určeno pro takové provozy. Pokud jsi mimo záruku, máš možnost servisních smluv.
    Výrobci pak dodávají možnost třeba centrální správy všech PDA, různé úpravy nastavení atd.
    Záruka dlouhodobé podpory, viz zebra, nejde jen o sw podporu, ale jde o to, že to zařízení budou vyrábět hafec let, nebudeš mít tak problémy s příslušnstvím a dalšími věcmi.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Gréta avatar 30.8.2022 11:46 Gréta | skóre: 37 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti

    Splňují IP (včetně odolnosti na hrubější zacházení),

    se ale neztahuje asi na usb konektory koukám :D ;D

    27.8.2022 01:14 bEKO
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Môžeš napísať niečo viac o hromadnej správe, ktorú používate?
    27.8.2022 11:17 Ariczek | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    Česká Pošta používá std nástroj Zebry: Stage-ování. Vygeneruje se QR kód a ten se naskenuje na depu na všech zařízeních.
    8.9.2022 21:29 vomacka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Průmyslová PDA: Přehled a zkušenosti
    U nas se pouziva / dodava zakaznikum Ingenico Moby M70. Pomala sracka se starym androidem, ale ma to platebni terminal s certifikaci (ano, mame trochu jine pozadavky :-) ). Plus teda lifetime support.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.