Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Je to asi stejný princip proč je kofola v kegu (jen obsah) v přepoču na litr dvojnásobně dražší než kofola v 2,5l petce.Není to tím, že na tom je ve skutečnosti drahá doprava a balení a ne ta oslazená voda?
Přes ten USB bazmek se k SMART hodnotám nedostanete, takže by to stejně bylo k ničemu.LOL fakt? tak to je smutné
Přes ten USB bazmek se k SMART hodnotám nedostanete, takže by to stejně bylo k ničemu.Aj si to skusal, alebo len prehlasil ? ... Takmer vsetky nove ata/sata bridge na USB obsahuju extension na "pass-through" pre smart data a/alebo dalsie ATA/SATA prikazy. Takze s diskom sa da uplne normalne komunikovat a nastavovat. Tool komunikujuci s diskom akurat musi vybrat spravny extension, co je asi jediny kamen urazu. Linuxovy smartmontools (
smartctl
) si poradi s takmer vsetkymi usb diskami, akurat mu obcas treba pomoct s vyberom "protokolu". Zo skusenosti viem, ze vyrobcovia pouzivaju len par usb prevodnikov, akurat si ich podla seba branduju. Preto napr. smartctl
nema vzdy up2date databazu usb id. Staci mu doplnit -d sat
a 90% prevodnikov zrazu vie citat SMART data ... ked nie, tak poskusat usbcypress
, usbjmicron
, usbsunplus
, atd ... a jeden z nich sa urcite chyti.Narazil jsem na tenhle článek s ročním zpoždením..ale nevadí Koupil jsem 4 TB verzi tohohle disku před rokem v akci na německém Amazonu, rozebral a vložil do PC. Starý disk jsem naopak strčil co toho boxu a používám jako externí. V mém případě USB2SATA adaptér nedělá žádnou magii alias xorování, funguje jako normální USB-SATA adaptér. SMART data jsou přes něj taky normálně přístupná.
Disk uvnitř je SMR.
Nic s 3V větví napájení jsem taky řešit nemusel - disk funguje v PC bez jakýchkoliv modifikací.
Tiskni
Sdílej: