Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
/etc/init.d/boot.local
, když do něj přidáte příslušné příkazy, provedou se automaticky po všech boot*
, ale před klasickými init scripty. Pokud je něco potřeba spouštět později, stačí vzít /etc/init.d/skeleton
, zkopírovat pod novým jménem, upravit a pak spustit insserv
, který se postará o nalinkování do správných podadresářů. Pokud budete linky vytvářet ručně, koledujete si o to, že po prvním spuštění insserv
, SuSEconfig
nebo 'YaST2 runlevel
' o ně přijdete.
skeleton
. Do větve start
dejte ty dva příkazy a nezapomeňte na sekci v komentářích
### BEGIN INIT INFO # Provides: FOO # Required-Start: $syslog $remote_fs # Should-Start: $time ypbind sendmail # Required-Stop: $syslog $remote_fs # Should-Stop: $time ypbind sendmail # Default-Start: 3 5 # Default-Stop: 0 1 2 6 # Short-Description: FOO XYZ daemon providing ZYX # Description: Start FOO to allow XY and provide YZ # continued on second line by '#<TAB>>' # should contain enough info for the runlevel editor # to give admin some idea what this service does and # what it's needed for ... # (The Short-Description should already be a good hint.) ### END INIT INFOZvýraznil jsem nejdůležitější řádky, kterými řeknete příkazu
insserv
, ve kterých runlevels (v tomto případě nejspíš 2,3,5) a kdy (pomocí závislostí) se má váš skript spouštět. Pak už stačí (např.) 'insserv adsl
' (jako argument uvedete jméno vašeho skriptu) a je hotovo.
Tiskni
Sdílej: