Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ideální případ bych si představoval asi tak, že přijde za mnou zástupce pojišťovny a řekne: Když se dáte očkovat, budete platit méně, pokud ne, zvýšíme vám pojistku. V případě problémů spojených s komplikacemi s očkováním vám vyplatíme náhradu, bolestný. Rozhodněte se sám.Tohle je hodně nebezpečná myšlenka. Pak můžeš snadno zdražit péči lidem co si zdraví ničí "samy" i jinak. Např. žiješ v Praze, zaplať víc (větší riziko nákazy, větší hluk, horší vzduch než na samotě), nebyls na preventivní prohlídce, zaplať, jíš piješ něco co se zrovna nepovažuje za zdravé, zaplať, máš rizikovou práci, zaplať atd.
Naše legislativa umožňuje jen uložení pokuty
dostaneš xkrát nějakou maximální likvidační pokutu absurdní a až ztebe vycucnou všecky penízky a další mit nebudeš a nebudeš moct zaplatit další pokutu nóóóó tak pudeš do kriminálu :D ;D
No a když už na zaplacení nemá, tak se do kriminálu nechodí.
nj máš pravdu :D
Pokud myslíte očkování proti COVIDu: COVID není mezi povinnými očkováními, takže žádné pokuty za něj nehrozí. (Možná hrozily těm několika skupinám, než tu vyhlášku zrušili.)
niiicccccméééééně za porušení karantény (kterou třeba 'antivaxxerům' nařídí plošně vláda viz. rakušáci třeba) se muže dát 3M pokuta noa to už nic hezkýho neni :D
a eště ktěm kriminálům :O :O by ti moch stačit nějakej víc kreativně myslicí soudce kterej by v nevovočkování se dobrovolnou genovou terapií moch vidět umysl noa navlík by to jako umyslný šíření člověkový nemoci nakažlivý hele :O :O
Některé z poznatků nepatří k těm, které potěší. Je jím i chování proteinu, který ve vakcinaci proti koronaviru hraje hlavní roli. Pokud má mezinárodní tým 22 vědců pravdu, tak tento protein navozuje aktivaci retrovirů. A co je na tom tak nežádoucího? Třeba to, že od aktivace retrovirů již není daleko k integraci RNA do genomu. U možnosti nechtěného zapsání něčeho do genomu, bychom měli zbystřit pozornost.
hej krályku nakonec mrna asi jako bude genová terapie i podle vodbornýho výkladu tamtoho tvýho cempra z manipulátorů.cz :D :D :D :D :D :D
Pokud někdo pochopil článek jako varování před vakcinací (ač v něm nic takového není), a jako podporu hnutí antivax, tak s tím nic nenadělám. Mohu jen litovat, že jsem to nenapsal nějak líp a nezdůraznil, že prodělání nemoci je větší problém, že jsem předpokládal, že zdejší čtenář sem chodí opakovaně a zaregistroval články jako třeba: „Očkovat nebo neočkovat“, „Očkovací lídr a limity vakcinace“, „Pilulka na COVID-19 umutuje virus k smrti,…
#PolitickyNešťastnáStudie :P :P :D :D
btw mi ho je líto že se takle kuli tlaku zfanatizovanejch koronachípáků mezi kolegama/kámošema musí takle veřejně vomlouvat by snim nepřestali kamarádit jenom kuli tomu žese nebál říct pravdu aže to lidi jako třeba ty děsně hrotěj :O :/
Bohuzel to co odvadi na zdravotni dane clovek s nadprumernym prijmem je vic nez v tom hnusnym juesej za komercni.+1 Kdysi jsem si v nechal zkalkulovat pojisteni od znameho zijiciho v USA a prodavajiciho tyto produkty. Byl jsem prekvapen, jak to bylo levne. Bylo to mene nez to, co jsem v tu dobu platil zde.
Nase zdravotnictvi nema problem s penezma ale s efektivitouAno. To je jednoznacne a vidi to i zastanci socialistickeho zdravotnictvi. Hloupe vsak je, ze tyto problemy tam jsou z definice. Proste to, kde participuje stat a kde absentuje soukromy zajem, je neefektivni.
pak tu mame nekolik pojistoven, to uz vubec nechapuPodle mne je to hra na konkurenci. Ale je to trapne. Nevim, proc by mel stat konkurovat sam sobe?
nekdo odvadi urcitou castku z platu a nekdo jinej si muze vybrat kolik odevzdaJak si lze vybrat, kolik odevzdat? U zamestnance je to jasne, u OSVC je to jasne, u OBZP je to jasne...
V zadnem pripadeStat by nemel rozlisovat, cim jsou zdravotni problemy vyzadujici "plneni pojistky" zpusobeny. Proste kazdy plati nasilim vybiranou zdravotni dan a vsichni jsme si pred zakonem rovni - ockovany, neockovany, tlusty, hubeny, magor, rakovina v rodine, atd. Jsou to debilni a netrzni pravidla, to je samozrejme, ale proste je to tak. Pokud nechceme prispivat na peci jinych lidi (nebo alespon ne tolik), je cestou prosadit privatisaci zdravotnictvi a zruseni statni zdravotni dane! To je jedina cesta. Aby si stat vesele vybiral zdravotni dan a nasledne jednostrannym rozhodnutim jen tak menil podminky plneni, protoze se mu to zrovna hodi, je nepripustne. Je treba dbat na to, aby stat dodrzoval sva vlastni pravidla.
se spíš nabízí votázečka děsně nepříjemná jakože co vůůůůbec eště budou moct pojišťovny platit když se vyhodili miliardy za nesmyslný testování a tydlecty všecky koronachcípácký manevry :D :D
a vo stát se nebojim žeby naněco neměl :D si penízky dycky umí jakoby sám vyrobit když si myslí že potřebuje :D
Tiskni
Sdílej: