abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1975 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    lukve avatar 4.10.2008 19:44 lukve | skóre: 29 | blog: lukolve | Prešov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    co sledujem sem tam stranky opensolaris.org a planet tak najnovsi build 100 bude obsahovat virtualne konzoly a tiez lepsiu podporu suspend to ram u notebookoch teda neviem ci x86 ale aj tak sa ma to netyka lebo nemam book.

    linux user more than 20y
    4.10.2008 19:54 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Odpojuje od site? Jak se to projevuje? Hlaskou v GUI okne, ze interface je dole? Pokud ano, "fgrep nwam /var/adm/messages" napovi snad duvod. Prvni prototyp "sitove automagie" se rozhodne nepovedl moc uspesne, ten novejsi ma byt snad lepsi (ale jeste jsem jej nevidel).

    cz_qwerty nelze nastavit jakym zpusobem? V xorg.conf? Tento zpusob neni v Solarisu podporovan, bohuzel jediny "spravny" je iiimf applet a tam posledni dobou se qwerty uz vyskytuje.

    Jinak do Solaris 11 jeste nejaky cas je treba pockat, tak se snad podari nektere hodne otravne chyby opravit.
    4.10.2008 20:11 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Ono se to neprojevuje nijak, prostě se odpojí a nic. Já to zkusím znovu naistalovat a vyzkouším. Samotnýho mě zajímá v čem je problém?
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    5.10.2008 21:57 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Jak debugovat NWAM faze 0 po anglicky:

    http://opensolaris.org/os/project/nwam/phase0/troubleshooting/

    A jak na to jde Roumen:

    http://blogs.sun.com/observatory/entry/having_nwam_under_control

    Jinak, blog Observatory doporucuji sledovat vsem, kteri s OpenSolarisem zacinaji. Sice obcas s prispevateli nesouhlasim, ale hosi se snazi :-)
    4.10.2008 20:18 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Jinak v Solaris 10 jsem cz_qwerty v xorg.conf nastavil. A funguje.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    4.10.2008 23:34 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Naistaloval jsem OpenSolaris, naistaloval jsme nejake aplikace, pak jsem rebootoval do Slackware a po navratu odpojeno. tohle je kousek vypisu z messages
    4 22:38:05 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] winlock0 is /pseudo/winlock@0
    Oct 4 22:38:05 opensolaris ipf: [ID 774698 kern.info] IP Filter: v4.1.9, running.
    Oct 4 22:38:06 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: nsmb0
    Oct 4 22:38:06 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] nsmb0 is /pseudo/nsmb@0
    Oct 4 22:38:06 opensolaris sv: [ID 443358 kern.info] sv Mar 4 2008 00:28:27 (revision 11.11, 11.11.0_5.11, 03.04.2008)
    Oct 4 22:38:06 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: sv0
    Oct 4 22:38:06 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] sv0 is /pseudo/sv@0
    Oct 4 22:38:06 opensolaris mac: [ID 736570 kern.info] NOTICE: nge0 unregistered
    Oct 4 22:38:06 opensolaris audiosup: [ID 176880 kern.info] NOTICE: audiohd0: codec info: vid=0x11d41986, sid=0x00000000, rev=0x00100500
    Oct 4 22:38:06 opensolaris pcplusmp: [ID 803547 kern.info] pcplusmp: pciclass,0403 (audiohd) instance 0 vector 0x17 ioapic 0x2 intin 0x17 is bound to cpu 0
    Oct 4 22:38:06 opensolaris npe: [ID 236367 kern.info] PCI Express-device: pci1043,81cb@10,1, audiohd0
    Oct 4 22:38:06 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] audiohd0 is /pci@0,0/pci1043,81cb@10,1
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: devinfo0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] devinfo0 is /pseudo/devinfo@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris nge: [ID 801725 kern.info] NOTICE: nge0: Using FIXED interrupt type
    Oct 4 22:38:07 opensolaris unix: [ID 954099 kern.info] NOTICE: IRQ20 is being shared by drivers with different interrupt levels.
    Oct 4 22:38:07 opensolaris This may result in reduced system performance.
    Oct 4 22:38:07 opensolaris mac: [ID 469746 kern.info] NOTICE: nge0 registered
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: fcp0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] fcp0 is /pseudo/fcp@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: ramdisk1024
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] ramdisk1024 is /pseudo/ramdisk@1024
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: lockstat0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] lockstat0 is /pseudo/lockstat@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: fcsm0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] fcsm0 is /pseudo/fcsm@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: lofi0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] lofi0 is /pseudo/lofi@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: profile0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] profile0 is /pseudo/profile@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: systrace0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] systrace0 is /pseudo/systrace@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: fbt0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] fbt0 is /pseudo/fbt@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: sdt0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] sdt0 is /pseudo/sdt@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: nvidia255
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] nvidia255 is /pseudo/nvidia@255
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: lx_systrace0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] lx_systrace0 is /pseudo/lx_systrace@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: ucode0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] ucode0 is /pseudo/ucode@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: ncall0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] ncall0 is /pseudo/ncall@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: sdbc0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] sdbc0 is /pseudo/sdbc@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: nsctl0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] nsctl0 is /pseudo/nsctl@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: nsctl0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] nsctl0 is /pseudo/nsctl@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: ii0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] ii0 is /pseudo/ii@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: fssnap0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] fssnap0 is /pseudo/fssnap@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris rdc: [ID 517869 kern.info] @(#) rdc: built 00:28:01 Mar 4 2008
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: rdc0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] rdc0 is /pseudo/rdc@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: winlock0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] winlock0 is /pseudo/winlock@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: pm0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] pm0 is /pseudo/pm@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: nsmb0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] nsmb0 is /pseudo/nsmb@0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris sv: [ID 443358 kern.info] sv Mar 4 2008 00:28:27 (revision 11.11, 11.11.0_5.11, 03.04.2008)
    Oct 4 22:38:07 opensolaris pseudo: [ID 129642 kern.info] pseudo-device: sv0
    Oct 4 22:38:07 opensolaris genunix: [ID 936769 kern.info] sv0 is /pseudo/sv@0
    To je kus vypisu z "/var/adm/messages" Moc chytry jsem z toho nebyl. Precetl jsem si man nwam a ma chytrost se neprohloubila. Pochopil jsem ze se triskaji adresy. Jak z toho ven zatim nevim. Nechal jsem OpenSolaris naistalovany a budu tedy patrat dal. Zrejme se odpojuje DHCP jak jsem zhruba z toho vypisu vyrozumel. Nejaka komplikovana zalezitost. Uvedomuji si, ze to odpojeni nastalo vzdy po restartu.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    4.10.2008 23:51 Riddick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    takze skus vypnut NWAM a skusit to rucne cez dhcp potom, by to malo ist
    5.10.2008 21:54 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Nebo-li:

    svcadm disable svc:/network/physical:nwam

    svcadm enable svc:/network/physical:default

    A tim mate stejny stav jako v Solarisu 10, tj. klasicke nastavovani sitovych rozhrani.
    5.10.2008 22:02 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Tak děkuji, vždycky přijdete s něčím konkrétním. Takové chování mám rád. Dáva mi ten Solaris zabrat, ale neslevím mu. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    25.10.2008 15:19 brusell
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Jeste bych jen pro jistotu zkusil vypnout ten IPfilter.
    5.10.2008 04:09 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Vyresil jsem ono odpojovani, tedy spis nepripojovani. Vzdy pri instalaci aplikaci, kdy jsem michal Lifewithsolaris s Blastwave a nebo s pkg IPS tak se bud odpojila sitovka (jednou) a nebo po restartu nenabehla. (to byly dalsi dva pripady) Preinstaloval jsem OPenSOlaris a postupne nainstaloval aplikace z jedntlivych repositaru a drzi. Nikoliv na preskacku jako predtim. Mozna to neni presne, ale nic jineho me nenapada. Instaloval jsem postupne a zrejme se IP adresy nepomichaly. Ted uz to funguje dost dlouho abych tomu veril. Aspon podle man NWAM by to mohlo byt ono.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    5.10.2008 22:04 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    NWAM (netwok automagic) je demon, ktery smiruje stav sitovek/wifi karet a snazi se nekterou donutit k pripojeni k nejake siti. Ridi se signalizaci "linku" u ethernetu, pripadne par dalsich veci. U wifi pak dostupnosti APcek. Prevezme si kontrolu nad rozhranimi a snazi se nenechat si do toho "pindat" skrze klasicky ifconfig a pripadne dladm.

    Kdyz tak si zapnete debug mod, tak jak je popsano na strance NWAM troubleshooting, co jsem tu odkazal a pak uz mate vetsi moznosti zjistovat, co se s tim deje.
    5.10.2008 22:11 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSolaris se odpojuje od sítě
    Zkusím a uvidím co zvládnu. Ale ten system mě nějak učaroval. Ani nevím proč?
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.