Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
legendárneho AtheOS...vidim to slovo poprve
basnicky povedane : okolo roku 1998 tento system na trosku zaziaril na OS nebi ale hned jeho svetlo zhaslo
no to nepoznam.. povie mti takto Syllable nema nejaky velky vyznam tento system je zaujimavy len koli je kontrukcii mna oslovil lebo sa dost podoba Haiku ale inac sa z haiku porovnavat neda.
to AmigaPower: mas uplnu pravdu je to naozaj smutne ze tzv prirodzeny vyvoj uprednostnil tu najhorsiu moznost (windows) napr taky BeOS sice noslni nejak grafikou ale podporoval open source aj ked sam bol uzavrety a ml stabilne multitaskingove jadro.. napr v tej dobe leteli videa ako na BeOS naraz bezali 5 otvorenych video prehravacou a zo vsetkych isiel naraz zvuk a vobec to na tom pentium pro netrhalo.. proste kvalita. skoda ze im to nevyslo ale na druhu stranu potom by tu nebolo Haiku ktore je total free
priamy pristup do RAM je cesto do HELL.. skusal som AROS a je to jeden z dovodou preco je tak nestabilny
ak som to spravne pochopil tak priamy pristup do pamete je bezhlave pouzivanie malloc, free bez ucasti OS ?
napr taky BeOSNejsem si jist, zda vaše imprese tak docela odpovídá skutkové podstatě. O užitečnosti a perspektivnosti systému rozhoduje jestli je stabilní, má rozumnou architekturu, vyvíjí se pro něj dost software, má ovladače pro hardware. Myslím, že si ty zázračné alternativní a neprávem opomíjené systémy kurevsky idealizujete. Ale že z té doby místo nich přežily Widle NT, je zcela zasloužené. Všechny tyhle stesky nejsou nic než nostalgie. BeOS pokud si vzpomínám dodnes je jednouživatelským systémem. Je to jako snít o tom, jak by Slušovice mohly začátkem devadesátých let vyvinout vlastní RISC architekturu a ovládnout s ní celý polovodičový průmysl.
ma vyznam sa z niekym dohadovat kto nie je ani prihlaseny.. sice aj tak nepoznam nikoho tuna osobne.. co sa tyka Amigy ja som amigu nikdy nemal .. zacinal som na atari ale v kazdom pripade nieco som si na nete nastudoval a musim povedat ze amiga je ina kava. ale to proste ludia s klapkami na ociach nemozu pochopit.. co sa tyka BeOS tak ten v roku 1997 bol na takej urovni na ktorej sa aj ked multi uzivatelskemu linuxu nemohlo ani zdat. to ze nejaky system vyznava ine hodnoty nez klasicky unix like linux este nenamena ze je zly.. proste Haiku je navrhnuty ako desktop pre jedneho uzivatela.. dorobit multi user podporu ale nebol by taky problem kedze haiku podporuje pristupove prava ako ma linux proste zatia lsu insie dolezitejsie veci na vyvoji a ina vytycena cesta
(sorry za gramaticke chyby)
Že si neměl Amigu nevadí, dá se to napravit. Ale nekupuj si pětistovku ani šestistovku, jdi rovnou do dvanáctistovky, ať to stojí za to. Já bych chtěl taky takovou vytuněnou jako má Amigapower, na tu muselo prasknout až hříšně moc peněz ...
ja som mal necely rok v roku 2008 Mac Mini G4 1,24Ghz s 2GB ram a som si na neho nahodil MorphOS.. nenormalne fajnovy OS ale mal som len skusobnu verziu. celkom odladeny OS s Ambientom fajne no
tak tak.... a dlhu dobu ich trapil len Rebol takze vyvoj siel pomalsie a okrem toho dost uzavrety vyvoj.. skoda no.. ja som najprv nasiel Syllable a potom som presiel na Haiku
Tiskni
Sdílej: