Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
legendárneho AtheOS...vidim to slovo poprve
basnicky povedane : okolo roku 1998 tento system na trosku zaziaril na OS nebi ale hned jeho svetlo zhaslo
no to nepoznam.. povie mti takto Syllable nema nejaky velky vyznam tento system je zaujimavy len koli je kontrukcii mna oslovil lebo sa dost podoba Haiku ale inac sa z haiku porovnavat neda.
to AmigaPower: mas uplnu pravdu je to naozaj smutne ze tzv prirodzeny vyvoj uprednostnil tu najhorsiu moznost (windows) napr taky BeOS sice noslni nejak grafikou ale podporoval open source aj ked sam bol uzavrety a ml stabilne multitaskingove jadro.. napr v tej dobe leteli videa ako na BeOS naraz bezali 5 otvorenych video prehravacou a zo vsetkych isiel naraz zvuk a vobec to na tom pentium pro netrhalo.. proste kvalita. skoda ze im to nevyslo ale na druhu stranu potom by tu nebolo Haiku ktore je total free
priamy pristup do RAM je cesto do HELL.. skusal som AROS a je to jeden z dovodou preco je tak nestabilny
ak som to spravne pochopil tak priamy pristup do pamete je bezhlave pouzivanie malloc, free bez ucasti OS ?
napr taky BeOSNejsem si jist, zda vaše imprese tak docela odpovídá skutkové podstatě. O užitečnosti a perspektivnosti systému rozhoduje jestli je stabilní, má rozumnou architekturu, vyvíjí se pro něj dost software, má ovladače pro hardware. Myslím, že si ty zázračné alternativní a neprávem opomíjené systémy kurevsky idealizujete. Ale že z té doby místo nich přežily Widle NT, je zcela zasloužené. Všechny tyhle stesky nejsou nic než nostalgie. BeOS pokud si vzpomínám dodnes je jednouživatelským systémem. Je to jako snít o tom, jak by Slušovice mohly začátkem devadesátých let vyvinout vlastní RISC architekturu a ovládnout s ní celý polovodičový průmysl.
ma vyznam sa z niekym dohadovat kto nie je ani prihlaseny.. sice aj tak nepoznam nikoho tuna osobne.. co sa tyka Amigy ja som amigu nikdy nemal .. zacinal som na atari ale v kazdom pripade nieco som si na nete nastudoval a musim povedat ze amiga je ina kava. ale to proste ludia s klapkami na ociach nemozu pochopit.. co sa tyka BeOS tak ten v roku 1997 bol na takej urovni na ktorej sa aj ked multi uzivatelskemu linuxu nemohlo ani zdat. to ze nejaky system vyznava ine hodnoty nez klasicky unix like linux este nenamena ze je zly.. proste Haiku je navrhnuty ako desktop pre jedneho uzivatela.. dorobit multi user podporu ale nebol by taky problem kedze haiku podporuje pristupove prava ako ma linux proste zatia lsu insie dolezitejsie veci na vyvoji a ina vytycena cesta
(sorry za gramaticke chyby)
Že si neměl Amigu nevadí, dá se to napravit. Ale nekupuj si pětistovku ani šestistovku, jdi rovnou do dvanáctistovky, ať to stojí za to. Já bych chtěl taky takovou vytuněnou jako má Amigapower, na tu muselo prasknout až hříšně moc peněz ...
ja som mal necely rok v roku 2008 Mac Mini G4 1,24Ghz s 2GB ram a som si na neho nahodil MorphOS.. nenormalne fajnovy OS ale mal som len skusobnu verziu. celkom odladeny OS s Ambientom fajne no
tak tak.... a dlhu dobu ich trapil len Rebol takze vyvoj siel pomalsie a okrem toho dost uzavrety vyvoj.. skoda no.. ja som najprv nasiel Syllable a potom som presiel na Haiku
Tiskni
Sdílej: