Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Video už pomerne dlho funguje bez blobov od allwinneru stabilne a bez chýb v obraze (dokonca aj 4k ak sa pridelí dostatok pamäte). OpenGL ES tak isto bez problémov. Blog sa ale týka PowerVR, čo je trochu iná beštia.
Nie, nie sú potrebné. Dekódovanie videa funguje na kompletne open source softvéri (rozhranie vdpau, ja používam na prehrávanie mpv). A10 / A20 obsluhuje ten istý softvér len u A20 zvláda aj 4k (ja mám konkrétne A20). Ako je to riešené v debiane netuším, ja si kompilujem systém od nuly sám. Ak má debian nejaký problém tak je to problém debianu.
Ja som niekde čítal, že vlc ide dobre. Cedarx je bordel od allwinnera, ale libvdpau-sunxi je štandardné vdpau ktoré by malo fungovať v každom prehrávači ktorý podporuje vdpau. Nevýhodou je, že je to od nvidie ... ovláda to len tie kodeky, ktoré ovláda nvidia pričom cedar dokáže dekódovať omnoho viacej.
ARM desticky jsou super, mam Cubietrucka s 320GB HDD a jede na nem spousta veci, od webu pres MySQL az po nejaky OpenVPNky, ejabberd a postfixovej mail server.
OpenVPN jede tak 26Mbit mezi 2 Cubietruckama, kde druhy dela jeste samba share a dava slusnych 40MB/s na 2TB 5400rpm HDD.
jezek@cubietruck ~ $ uptime
22:21:30 up 580 days, 17:39, 1 user, load average: 0.10, 0.35, 0.48
Tiskni
Sdílej: