Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
autentizační klíč. Podle dokumentace (https://www.gnupg.org/howtos/card-howto/en/ch03.html) ho sice GPG nepoužívá
Může ho používat např. gpg-agent
pro ssh autentizaci. Není to sice přímo příkaz gpg
, ale je součástí stejného projektu a obvykle i stejného balíčku.
Ještě jsem zkusil zasunout 2 tokeny najednou a vypsat informace. Zkoušel jsem různé pořadí zasunutí a vždy se vypsal informace ke stejnému tokenu (v mém případě Yubikey nano). Nenašel jsem postup, jak vypsat všechny karty, případně zvolit kartu.
Tak zrovna s tímhle jsem si dneska naběhl. Token, který mi na hlavním počítači bezproblémově fungoval, jsem chtěl vyzkoušet v notebooku a nedokázal jsem ho donutit ke spolupráci, pořád mi to tvrdilo, že "Takové zařízení neexistuje". Po asi půlhodině usilovného debugování (během které jsem se od gpg přes gpg-agent dostal až k scdaemon) mi došlo, že "Broadcom Corp 5880 [Contacted SmartCard]" je čtečka smart karet vestavěná v tom notebooku, kterou jsem nikdy k ničemu praktickému nepoužil a tudíž jsem zapomněl, že tam vůbec je. Ten scdaemon si ji automaticky vybral a protože v ní žádná karta nebyla, skončilo to chybou.
Pak ještě následovalo hledání v dokumentaci a experimentování se správnou syntaxí. Nakonec jsem skončil se souborem ~/.gnupg/scdaemon.conf
obsahujícím řádek
reader-port Nitrokey Nitrokey Pro (000000000000000000007F04) 01 00
S tím už všechno funguje jak má.
Tiskni
Sdílej: