abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2455 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    Isah avatar 27.9.2005 00:24 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše s linuxem je ta potíž
    ,že většina nás,kterým je okolo 30, začínala na woknech.Netvrdím,že je to dokonalý systém,ale s kompem nepracuju,je to má zábava a ve volném čase se, mimo jiné, chci i bavit jinak, než sezením u kompu. Vše co ve woknech umím,moc toho není,je vysezeno,vydřeno metodou pokus- omyl.Na kompu chci psát,koukat na filmy,poslouchat muziku a mít systém v pohodě.

    Jiné by to asi bylo,kdybych s linuxem musela pracovat nebo s ním přišla do styku dříve.a vůbec se nedivím starším lidem,kteří se prostě novot bojí,protože pořádně ani nerozumí /ani nepotřebují rozumět/ jak funguje jádro.

    Linux do sebe nenasaju jen tak.Pravděpodobně bych postupovala stejně jako ve woknech....ale.Není tolik času,V Mandrakeovi to na mne mluví nějak jinak a proč pouštět linux,když mi wokna stačí?

    Mám ho,zkusím ho,ale když jsem viděla,jak se pouští z příkazový řádky v Linuxu TV tuner,přešlo mne nadšení.Stejně to zkusím.Vím,že pro zkušený linuxáky to nic není,ale mně to připadá složitý.

    Chci o linuxu vědět víc a chci ho poznávat.Beru to spíše jako výzvu.
    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
    vencour avatar 27.9.2005 01:13 vencour | skóre: 57 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: s linuxem je ta potíž

    Neboli každý má své vášně založené na něčem jiném a něco jiné je pro něj pouze prostřednictvím.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.