Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Pod wokna je k tomu CyberLink PowerCinema, tam to a) jde, b) nic moc v tom nenastavíš, zlatá atina AIW kdysi dávno.
Podle těch návodů, co jsem našel, tak u saa7133 má jít vše ok? Až to teda půjde, kdybych měl Gentoo
moje karta nemá vlastní zvukovou kartu
A tim myslíte co? Jak jsem vyrozuměl, tahle karta posílá všechn přes PCI = jako by to pře/nahrávalo přímo mpeg? Nebo třeba ne, ale audio výstup nemá, v kompu to třeba jde přes více streamů - to ještě nevim. Tj. "zachytává" audio a video určitě - od toho je to to tv karta.
A je to taky dual? A s rádiem? Abybsme mluvili o (skoro) stejném železe.
Nejpozdějš koncem února budu mít čas se tomu víc věnovat - končí zkouškový. Do tý doby neslibuju.
Něco málo nového:
našel jsem další odkazy (a mízu ). Tj. to samé se řeší (řešilo) i na: Pinnacle PCTV 310i, Driver pre tv chip saa 7135, Ubuntu a Asus 7135 Tv karta, AVerTV Hybrid+FM PCI.
Našel jsem tip na stránku bttv-gallery a tam zřejmě tu svou kartu (přes '1043:4862'), zatim mi to nepomohlo
# lspci -v 00:0e.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7133 Video Broadcast Decoder (rev d0) Subsystem: ASUSTeK Computer Inc.: Unknown device 4862 Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 18 Memory at de800000 (32-bit, non-prefetchable) [size=2K] Capabilities: [40] Power Management version 2 # lspci -vn 00:0e.0 Class 0480: 1131:7133 (rev d0) Subsystem: 1043:4862 Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 18 Memory at de800000 (32-bit, non-prefetchable) [size=2K] Capabilities: [40] Power Management version 2
Objevil jsem diskusi na Czc-P7131 a Czc-P7131D.
Doufám že jsou v analogu stejné. Tj. v linuxu bude rozcházení snad obdobné?Odkaz na tu mou kartu je na AsusTeku, jelikož v té diskusi na CzC tvrdili něco o novém drajvru z 6.1.2006. Jak jsem zjistil, jedná se o nové PowerCinema a navíc je tam k mání nový firmware AA.F7.C0.01.
Hlavně jsem stáh Chris-tv, je to freeware, má tuhle kartu "zkousnout" a "nedělat tolik fóry".
Chci vůbec u sebe rozchodit dvb-t, ať mám pak s čím porovnávat, až to budu v linuxu zkoušet.
Koupil jsem vnitřní/venkovní anténu Antares DTA300, dneska mi známý vysvětlil na příkladech, jakou jsem udělal blbost. Na OmkoCz jsem našel zajímavé odkazy a nabídku i pro wifi.
Snad v jádru 2.6.17 se víc zadaří, když už nám vychází až tady pod nosem Jaderné noviny .
Možná světlo na konci tunelu? Karta s čipsetem [1043:4862] je prý currently supported.
Jestli jo, tak fakt Gentoo rulezzz!!!
Tiskni
Sdílej: