Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
OS alternativa je třeba Mumble. :)
Mumble by sa proste hodil lepší wizard na nastavenie zvuku for noobs.Myslíš jako tenhle?
Mimo řeč: Proč zas k***a není Mumble v repozitářích F21? Vždyť do teď tam byl.
Aby to proste samo zvolilo správny vstup a nejakú približnú hlasitosť, toto kolabovalo skoro u každého Win užívateľa.Vždyť tam máš tlačítko „Cancel“, kterým toho Wizarda přeskočíš a pak zůstanou nastavené výchozí hodnoty. Akorát se pak nediv, že ti to nefunguje, protože na zvolení správného vstupu a hlasitosti nemá Mumble křišťálovou kouli. Jinak chyby jsou od toho aby se hlásily, ne aby se obcházeli vymyšlením pitchovin, ale když už teda pitchoviny vymýšlet chceš, tyhle parametry se dají nastavit i v textovém konfiguráku.
Zakaždým bol problém niekde inde, nehovoriac čo Windejsi to iné nastavenia vrátane tej istej verzie, ale iný patch.Nevím v čem byl problém, ale pokud je nechceš řešit máš stahovat stabilní verze, ne každej patch. Jinak mohl být problém v tom (už je to pár roků zpět) že se přecházelo ze Speexu na Opus, tak s tím trochu problém byl, ale dneska nevím o ničem co by mělo vyloženě způsobovat nějakou nefunkčnost. Pokud nepočítám fakt že Mumble v repositářích F21 prostě není, tak mi doteď šlapal jak hodinky.
My sa nechápemeNo to očividně ne.
Dokonce tam máš možnost zvolit si i metodu detekce hlasu pomocí odstupu tónality od šumu.Moc to nefunguje - spíná to motorka jedoucí po ulici o 7 pater níž, pračka, pes štěkající ve vzdálenosti 50m vzdušnou čarou... Což jasně, nevybral jsem si úplně nejvhodnější mikrofon
Pokud se nepletu, tak od roku 2010 se lítaj speciálky na TS3 a snad od roku 2012 maj všechny tuzemský letky servery na TS3 a ne na TS2.. To je relevantní jak?
Mimoto standardní TS3 server má limitaci na 32 lidí, je i jeden server, na kterej se občas lidi složí a má co se koukam kapacitu 100 lidí.Když už trváte na TS, doporučuji přečíst si licenční podmínky a nevyhazovat peníze do kamen. Pro soukromé účely je server pro 512 klientů zadarmo.
Tiskni
Sdílej: