Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
What's new in 7.0beta5 (2020-Feb-7 11:56): Introduced issues: - RB850Gx2 and RB911 does not boot New features in this release: !) x86 - introduced UEFI boot mode support; !) vxlan - added support for Virtual eXtensible Local Area Network (VXLAN); !) vrrp - added connection tracking data replication from VRRP master to backup; !) vrrp - added support for VRRP grouping; !) winbox - minimal required version is v3.21; *) other minor fixes and improvements; For a full changelog please visit https://mikrotik.com/download.
To mohu potvrdit - nejstarsi Routerboard, ktery mi bezi je RB333 s aktualnim 6.46.4 :)
Ohledne moznosti aktualizace pri male ROM jsem tusim psal nekde v poradne.
Release 7.0beta3 2019-10-23 ## General information +) Based on Kernel 4.14.131 +) New CLI style which is more similar to API commands (v6 commands still supported) +) OpenVPN UDP protocol support added +) New NTP client and server implementation, both now included in RouterOS main package +) removed individual packages, only bundle and a few extra packages will remain +) ipv6 is now built into RouterOS main package and is always enabled -) BGP is disabled right now, until further notice -) MPLS is disabled right now, until further notice -) Not all packages have been published at the moment -) Winbox does not show all features, use CLI for most functionalityDík, zatim mne to netrápí, ale je fajn o tom vědět, mít přehled.
Chápu to dobře, že netinstall je něco jako "narvat to tam od základu" s tim, že všechno smažu?Ano, ale s tím, že lze zachovat stávající konfiguraci. Storage to ale přeformátuje.
Bez zajimavosti pak neni ani to, ze prostor, se kterym si dana funcionalita bohate vystacila, najednou nestaci.Tak mě se to stalo akorát u jedné jediné aktualizace. Asi to byla chyba ze strany vydavatelů, prostě udělali trochu větší balíček. Od té doby na stejném RB jsou updaty v pohodě.
Naopak, pro spoustu (semi)bfu by to vyrazne zjednodusilo jakykoli nastavovani, protoze by se pokazdy nemuseli probirat hromadou polozek, ktery ani nevedi, k cemu jsou dobry.Mikrotik není pro bfu. Navíc si ty nepotřebné balíčky může zakázat. Já mám zapnuté jen to, co opravdu potřebuju. Pokud (semi)bfu umí nastavit FW, tj napsat všechna pravidla, tak vypnutí nepotřebných balíčků zvládne levou zadní.
Tam je jiná "vlastnost", pokud krabice žije a je nabootovaná, tak já tam musim ten firmware dostat 2x, jednou živá verze a podruhý ten upgrade.Není pravda, upgrade stačí nahrát do RAM, a dát reboot. RB s malou flash pamětí mají root ve Files v RAM, a až podadresář flash je persistentní. RAm bývá obvykle dost.
Tiskni
Sdílej: