V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Už se jen tak lehce nenechám uvrtat do tripu po Praze a raději se nabídku, že telefonicky zjistím stav blokování JavaScriptu v klientském Firefoxu. K tomu jsem se ale zatím nedostal, jen očekávám, že budu muset přes celou Prahu je znova.Jezdit po Praze je ještě pohoda, ale co takhle Ostrava, Zlín a vůbec cokoliv pár kilometrů od Prahy. Od toho tu máme přeci VNC ne? Zvlášť kvůli dvoum klikům
VNC je dobry napad, ale abych se priznal, vic nez na lokalni siti jsem to nezkousel :/ problemem pro me tedy je, jak se pripojit na konkretni pocitac za modemem s routerem? Kdyby tam byla IPv6, tak asi no problem, ale ted? Fakt netusim :(
S tim JS ti moc neporadim, leda si tam nechat vypisovat nejaky debug hlasky (treba nekam na konec stranky jednotlivy pismenka) a pak se uzivatele zeptat, co tam vsechno vidi - podle toho bys snad mohl neco pochopit. Ale jestli tam vubec bude co debugovat, kdyz pises, ze to jsou jednoduchy skriptu.
S tim VNC ti ale trosku poradit muzu. Osobne to pouzivam a osoba klidne muze mit privatni adresu a byt z venku nepristupna. Osobne bych neriskoval pripojovani klientem na server v pripade windows bez nejakyho sifrovani, takze bych spis doporucil spustit vncviewer v listen modu a pak na serveru pridat klienta. Server se pak pripoji na vncviewer, neni potreba heslo, uzivatel sam nasdili plochu na ten viewer, na ktery chce. To predpoklada verejnou IP na strane vncvieweru (tedy u tebe), pripadne pokud mas nekde na netu linux server, tak se muzes od sebe pripojit na ten server SSHckem v nem udelat remoteforward portu 5500 (to je vncviewer v listen modu) na svuj localhost:5500 a uzivatel pak prida jako klienta ten serveru v internetu.
Jinak, pochopil jsem to spravne, ze ti zakaznik vola, ze mu to nefunguje, pritom ve stejnou chvili tobe to na jinym pocitaci funguje a kdyz prijedes a zkusis to u zakaznika, tak to taky funguje? Tohle vypada na jednu z castych chyb mezi klavesnici a zidli.
Diky za radu, ale asi ji moc nevyuziji vzhledem k absenci verejne IP :( uz jsem o ni uvazoval, ale zatim jsem nesesbiral dostatek padnych argumentu :/ Jen se ale jeste ujistim, ty Windows by musely mit nastaveny vnc v listen modu, ktery by se zapinal pri zapnuti pocitace, je to tak? Abych odstinil vliv uzivatele :)
A co se tyce tech hovoru, nad problemem zidle klavesnice jsem uz taky uvazoval, skoro se az bojim, ze to tak bude :/ jenze ja uz skoro ani nevim, jak jednoduseji tu aplikaci udelat a jak jednoduseji to vysvetlovat :D
A co se tyce tech hovoru, nad problemem zidle klavesnice jsem uz taky uvazoval, skoro se az bojim, ze to tak bude :/ jenze ja uz skoro ani nevim, jak jednoduseji tu aplikaci udelat a jak jednoduseji to vysvetlovatAha, no tak to je potom problem nekde jinde, nez v JS:) Na to by se ti pak hodilo opravdu to VNC - zavolaji 'nejde nam to', tak reknes, at spusti vnc a ukazes jim primo, jak to funguje. Ale mozna to bude tim, ze jsi neudelal dobrou dokumentaci. Ono udelat dokumentaci je neco jako vyucovat - musis si sam predstavit, ze o tom vis houby a pak musis vytvorit navod tak, aby to podle toho slo opravdu udelat:)
Zeptam se zamestnavatele :p preci si to nebudu platit sam ne? ;)
skus nic-nac-project. je to takmer zadara (treba poslat pohladnicu). jose
VNC je dobry napad, ale abych se priznal, vic nez na lokalni siti jsem to nezkousel :/ problemem pro me tedy je, jak se pripojit na konkretni pocitac za modemem s routerem? Kdyby tam byla IPv6, tak asi no problem, ale ted? Fakt netusim :(Buďto můžeš skusit nějaké to VPN (třeba Hamachi) nebo logmein.
A v chybové konzoli ti Firefox nic nepíše?
Jo, Firebug používám normálně, ale problém je v tom, že ta chyba musí nastat a tehdy to musím zkontrolovat. Kde jinde jsem to zkoušel (doma stolní comp + laptop), tak tam všechno v pohodě. I proměný JS. A abych se přiznal, tak mnohem rychlejší a efektivnější bude asi na něco přijít sám než učit klienta s firebugem :) Ale ten Blackbird neznám, mrknu na to. Díky
Tiskni
Sdílej: