V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
ProTools je standard.Bejvávalo. Kamkoliv se dneska podíváš, najdeš dneska už spíš PC/win a cubase/nuendo.
Poměr cena výkon v profesionálním studiu nikoho nezajímá,Poměr cena/výkon zajímá každého na prvním místě. Málokdo má tisíce dolarů jen tak na rozhazování.
když výsledek musí být špičkový - proto existují v podstatě jen 2 profesionální multitracky (ProTools a Cubase, dnes ProTools více než ten druhý).Já spíš všude vidím nuendo a používá se toho samozřejmě mnohem víc, než ty dva jmenované.
Zvukaře - resp. klienty - kapely - zajímá jen výkon a to je problém.Ano to je problém. Už jen co peněz stojí akustické úpravy místnosti, dále mikrofony, převodníky, slušně hrající monitory, zvukové procesory a skutečného mistra zvuku člověk taky pohledá s lucernou. To jsou věci, které z 90% ovlivňují výsledek.
Konkrétní věci? To ovládání je nejpodstatnější výtkaA můžu slyšet nějaké konkrétní srovnání co je v ovládání PT/nuendo tak skvělé a v ardouru chybí? Já totiž v mailing listech čtu spíš pravý opak.
Ardour "na to nahlíží jinak"Jak může nahlížet jinak, když jeho UI jsou takřka obšlehlé PT i s chlupama?
Existuje alternativa? LADSPA? Ne to jsou VTS pluginy, které má napodobit.VST můžu v pohodě spouštět přes některý z loaderů (v tuhle chvíli je nejlepší xfst). Nicméně pokud se tu oháníte špičkovými studii, tak těch VST tam zrovna moc nenajdete. Přinejmenším na reverby to chce pořádnou "krabici", alespoň něco z lexicon MPX řady. A krabice jsou samozřejmě multiplatformní ;)
Věci jen občas remasteruju v Cubase - kde je něco jako remastering režim v Ardouru??A proč by měl bejt v DAWu nějakej remasterovací režim? To je přece věcí externích programů nebo HW.