Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Mě to z článku tedy nevyplývá. Resp. čtu tam jen domněnky o tom že administrační rozhraní je údajně bezpečné a z toho plynoucí závěr že chyba musí být u providera. Netvrdím že to tak nebylo, ale trochu mě ta logika zdůvodnění překvapuje.
BTW: to byl virtuál, nebo fyzický server? A proč má hacknutí "hlavní stránky" (tedy z mého pohledu pouhého webu) vliv na těžení, tzn. na serverovou část která s webem nemusí mít mnoho společného?Viem len toľko čo je na bitcointalk.org. Nevylučujem aj variantu, že to je úplne inak.
K fyzickej bezpečnosti. Ide hlavne o to aby lokálny admin nemal možnosť zistiť na ktorom serveri beží konkrétna služba. Ďalšia vec je prípad, že je nutné vypnúť určitú stránku. Táto situácia by mala byť autonómne zverejnená na domovskej stránke. Týmto by bolo možné zamedziť tiché vypnutie alebo zneužitie prístupu.
BTW: to byl virtuál, nebo fyzický server?Fyzický, ale v tomto případě je to úplně jedno, jak již zde bylo několikrát popsáno (snad si to nepletu s IRC :). Konzoli pro „záchranu“ to má tak jako tak. Útočník si prostě nakliká, že chce spustit livecd, k serveru se mu připojí KVM (lhostejno, zda fyzické nebo virtuální) a z livecd si prostě připojí disk a stáhne/změní data.
A proč má hacknutí "hlavní stránky" (tedy z mého pohledu pouhého webu) vliv na těžení, tzn. na serverovou část která s webem nemusí mít mnoho společného?AFAIK proto, že přes web se nastavuje adresa, na kterou se ti posílají vytěžené BTC. Tedy útočník si tam nastaví svoji a nechá všechny vytěžené BTC odeslat.
AFAIK proto, že přes web se nastavuje adresa, na kterou se ti posílají vytěžené BTC. Tedy útočník si tam nastaví svoji a nechá všechny vytěžené BTC odeslat.
Tento scenár je možný len s prístupom do mailovej schránky užívateľa. Myslím, že pravdepodobnejšia verzia je vybratie peňaženky poolu. Ďalšia vec je, že všetky transakcie sú verejné. Stačí pozrieť blockchain.info.
Tento scenár je možný len s prístupom do mailovej schránky užívateľa.To si nějak nedokážu představit, jak je technicky vyřešené, že tam ta webová aplikace může zapisovat jenom po potvrzení mailem. Ale těžil jsem naposledy před 2 lety, tak nevím, nechám se překvapit :).
Ďalšia vec je, že všetky transakcie sú verejné. Stačí pozrieť blockchain.info.To samozřejmě vím, ale nechápu, jak to souvisí. Spousta lidí už zjistila, že jim adresa 19kPDYubVp6ykeEQqrSgb5L84e45wJtUe5 ukradla peníze. Ale v čem jim to pomůže?
Tiskni
Sdílej: