Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Mě to z článku tedy nevyplývá. Resp. čtu tam jen domněnky o tom že administrační rozhraní je údajně bezpečné a z toho plynoucí závěr že chyba musí být u providera. Netvrdím že to tak nebylo, ale trochu mě ta logika zdůvodnění překvapuje.
BTW: to byl virtuál, nebo fyzický server? A proč má hacknutí "hlavní stránky" (tedy z mého pohledu pouhého webu) vliv na těžení, tzn. na serverovou část která s webem nemusí mít mnoho společného?Viem len toľko čo je na bitcointalk.org. Nevylučujem aj variantu, že to je úplne inak.
K fyzickej bezpečnosti. Ide hlavne o to aby lokálny admin nemal možnosť zistiť na ktorom serveri beží konkrétna služba. Ďalšia vec je prípad, že je nutné vypnúť určitú stránku. Táto situácia by mala byť autonómne zverejnená na domovskej stránke. Týmto by bolo možné zamedziť tiché vypnutie alebo zneužitie prístupu.
BTW: to byl virtuál, nebo fyzický server?Fyzický, ale v tomto případě je to úplně jedno, jak již zde bylo několikrát popsáno (snad si to nepletu s IRC :). Konzoli pro „záchranu“ to má tak jako tak. Útočník si prostě nakliká, že chce spustit livecd, k serveru se mu připojí KVM (lhostejno, zda fyzické nebo virtuální) a z livecd si prostě připojí disk a stáhne/změní data.
A proč má hacknutí "hlavní stránky" (tedy z mého pohledu pouhého webu) vliv na těžení, tzn. na serverovou část která s webem nemusí mít mnoho společného?AFAIK proto, že přes web se nastavuje adresa, na kterou se ti posílají vytěžené BTC. Tedy útočník si tam nastaví svoji a nechá všechny vytěžené BTC odeslat.
AFAIK proto, že přes web se nastavuje adresa, na kterou se ti posílají vytěžené BTC. Tedy útočník si tam nastaví svoji a nechá všechny vytěžené BTC odeslat.
Tento scenár je možný len s prístupom do mailovej schránky užívateľa. Myslím, že pravdepodobnejšia verzia je vybratie peňaženky poolu. Ďalšia vec je, že všetky transakcie sú verejné. Stačí pozrieť blockchain.info.
Tento scenár je možný len s prístupom do mailovej schránky užívateľa.To si nějak nedokážu představit, jak je technicky vyřešené, že tam ta webová aplikace může zapisovat jenom po potvrzení mailem. Ale těžil jsem naposledy před 2 lety, tak nevím, nechám se překvapit :).
Ďalšia vec je, že všetky transakcie sú verejné. Stačí pozrieť blockchain.info.To samozřejmě vím, ale nechápu, jak to souvisí. Spousta lidí už zjistila, že jim adresa 19kPDYubVp6ykeEQqrSgb5L84e45wJtUe5 ukradla peníze. Ale v čem jim to pomůže?
Tiskni
Sdílej: