Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
shutdown -s -t 1 -m \\vzdalenystroj.domena.cz
Jestli jde něco podobného volat i z linuxu netuším. Možná přes nějakou tu linuxovou verzi PowerShellu?
shutdown
. S Intellím vždy.
SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001
, kde stačilo přidat dvě hodnoty typu REG_SZ
a to WakeOnLink=2
a EnablePME=1
. Funguje mi to na třech typech stolních PC od Packardů s tímhle typem síťové karty.
Přišla jsem na to náhodou, když jsem si na počítači s ovladači staženými od Intelu vykopírovala z registrů konfiugraci síťovky a pak to zkusila naimportovat do počítače s ovladači od Microsoftu a ty ovladače následně přeinstalovat (protože s kompletní konfigurací fungovat odmítaly, musely si tam něco svého zapsat). Najednou se mi tam ty volby začaly objevovat a fungovalo to. Takže jsem začala pátrat po nejmenší nutné úpravě nutné k zapnutí WoL a nakonec mi zbyly tyhle dvě hodnoty. Sice se neobjevují v nastavovacím okně, ale WoL funguje a není problém to tam dotlačit přes doménové politiky.
Nevím jak by tenhle postup fungoval u jiného typu síťovky, ale třeba by to taky zabralo... Oběhnul jsem kompy. Postup následující: Přihlásit jako lokální uživatel localuser co má administrátorská práva Pak klik na pravé tlačítko nad oknama vlevo dole. Z otevřeného menu vybrat položku "App and Features" (je hned první shora) V otevřeném okně kliknout na "Manage optional features" "Add a feature"… Rozkliknout "OpenSSH" server a kliknout na "Install" Pak opět na bod 2,… z otevřeného menu vybrat položku "Computer management" šup na služby, tam najít "OpenSSH SSH server"… klik na pravé tlačítko a pak v kontextovém menu zvolit "Properties" Zvolit Automatické spouštění, aby se to nahodilo po restartu, "Apply" a pak odkliknout "Start"Ono by to mělo jít i z příkazové řádky, takové oběhávání všech počítačů se složitým postupem muselo být docela časově náročné. Možná jsou i sofistikovanější postupy, ale já používám na instalace, aktualizace a jiné záležitosti, které jdou nacpat do příkazu, pstools, konkrétně PsExec, takže většinu věcí zvládnu vzdáleně ze svého počítače. A když už o tom píšu, mohu zároveň doporučit lansweeper, do 100 zařízení je zdarma a dokáže ušetřit spoustu práce a dává perfektní přehled o všech počítačích.
cssh -l localamidnuser laborkaA pak už kde chce, co chce, kdy chce a jak chce. A powershell se při tom samozřejmě využívá taky. Nebude přeci klikat jak jojo.
Tiskni
Sdílej: