Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nejsem totiž kokot
No jistě. A ty si snad myslíš, že se jedním prstem vrtám v nose a druhým v zadku?
Vlastně jo. Ty si to myslíš. Takže nic. Víc netřeba.
Nebudu se rouhat, protože něco takového může potkat každého dřív než bys řekl švec. Ale co je u tebe osobní krach?
Jako kluci jsme měli s kámošem oblíbenou hru: "Co bys dělal kdyby.." a nikdy jsme neskončili proto, že by nám došly nápady.
Ale znám také pár lidí, co tímhle způsobem vyjebali s lidma kterým dlužili a hluboce jimi pohrdám.
Ja osobne považujem ohladne mna ak by moja životná úroven poklesla na minimumkolik ti je? 16? Většina dospělých nemyslí jen na sebe a považuje za krach když dovolí/způsobí, aby klesla pod nějakou rozumnou mez životní úroveň jejich blízkých a lidí za které jsou zodpovědní
K pojistnému plnění ze zákonného pojištění dojde i když pojistné za vůz není zaplaceno (řidič snad není rozhodující), pouze pojišťovna má nárok na penále k pojistnému. Celé mi to příjde jako příběh co vypráví pojišťovací agent, aby nalákal klienta k uzavření životního pojištění.
Stejně se nahlíží na to, že se odmítnete podrobit zkoušce na alkohol a jiné návykové látky. Vaše pojišťovna sice poškozenému uhradí vzniklé škody, ale zaplacenou částku po vás následně bude vymáhat. Podobně fungují i platby za škody, které způsobí nepojištěná vozidla. Škody se hradí z Garančního fondu České kanceláře pojistitelů, který poté částku vymáhá z viníka nehody. Pokud se tedy ocitnete v roli oběti, škody na zdraví i vozidle vám budou uhrazeny. V roli viníka máte na krku naopak pořádný malér. Typickým příkladem je jízda na letních pneumatikách v zimě. Pokud na sněhu nedobrzdíte a nabouráte auto před sebou, pravděpodobně se prokáže, že příčinou byly právě nevhodné pneumatiky. Pojišťovna tedy uhradí škodu poškozenému, ale následně ji po vás bude vymáhat.Pojišťovna poškozenému i přes zmíněné okolnosti plní, ale může po Vás jako viníku nehody (s přitěžujícími okolnostmi) nárokovat náhradu škody. Předpokládám, že v minulosti tomu bylo podobně. Nakonec pojištěné je samo vozidlo, nikoli řidič.
Hovorí sa -viac hláv,viac rozumu,preto otázka čo by si doporučil ty,pretože kedže si takto postavil vec krachu predpokladám,že tiež máš alebo vieš o vhodnej poistke v prípade osobného krachu.Životní pojištění pro sebe i manželku, úrazové pro všechny a syslení peněz a majetku který by pak dětem připadl. Dceři bude za chvíli dost na to aby se o sebe mohla starat sama, mladší by asi šly k jedné z příbuzných Jak by to dopadlo v reálu ¯\_(ツ)_/¯
A aký máš záložný plán v prípade osobného krachu.Pomocný personál na ČVUT, co tráví noci psaním nesmyslů na internetová fóra ti nepřijde jako "osobní krach"? Ale pro nedostudovanýho padesátníka možná správa virtuálů pro studedenty úspěch je, těžko říct.
Z hlediska výše uvedené logiky patří mezi "pomocný personál" každý kdo zajišťuje nějakou IT infrastrukturu. A je úplně fuk pro koho dělá. Klíčové je, kolik mu za to platí.
To je problém IT ve státní správě, školství, atp. Klíčový problém tohoto státu je, že má stále socialistickou ekonomiku založenou na přerozdělování, ale politiky s komunistickým přístupem k vydělávání peněz - ukradni a prodej.
Nevím, jak jsou na tom IT na amerických vysokých školách. Takže se jich optám, abych si mohl udělat obrázek, jak si cení jejich práce tam. Každopádně znám poměry na VŠ v ČR, ne jen v bublině ČVUT. Přeci jenom jsem těch škol prolezl víc a tam kde jsem nebyl mám kamarády, co nemají proč někoho lakovat.
V Praze je zcela běžné, že mají víc úvazků, jimiž kompenzují nižší příjem ze školy. To je věc, se kterou jsem se nikdy předtím nesetkal. V OV i Brně byli totiž většinou všichni vytížení natolik, že na nějaký vedlejšák už neměli čas. Ale nikdo z nich neuvažuje, že by opustil akademické prostředí, které má své výhody jež už jsem zmínil.
Hm. Tak doufej, že neexistuje nějaký posmrtný život, protože jinak, až natáhneš bačkory, ti dají mí bývalí kolegové po držce.
Co se týče IT zaměstnanců ČVUT, tak jde z velké části o bývalé studenty ČVUT, dnes (až na výjimky) ve věku 40+ a více. Existují pouze dvě výjimky (o kterých vím). A to jsem já a kamarádův syn, který dělá totéž co já, ale pro FIT.
Ale otázka zárobku nemusí byť prioritou méty a byť zamestnancom vo vysoko náročnej pozíci v čVUT je vysoká spoločenská hodnota.Od kdy je příprava počítačů pro výuku braná jako práce s vysokou společenskou hodnotou nebo dokonce něco náročného? A plat je tam taky silně podprůměrný.
Jenomže tehdy ještě neexistovaly procesory s podporou virtualizace. První procesory, které ji měly by-default byly 64 bitové CPU od AMD. V mém případě tedy první pokusy s HW akcelerací začaly až od roku 2005.Pozn. První procesory s HW podporovanou virtualizací (technologie VT-x) byl Intel u Pentium 4 v roce 2005, technologie AMD-V u AMD prvně v roce 2006, instrukční sada AMD64 přišla již s Opteronem v roce 2003. Možnost passthrough přišla až s technologií VT-d/IOMMu o pár let později. https://en.wikipedia.org/wiki/X86_virtualization https://en.wikipedia.org/wiki/X86-64
Nezapomeň si nejdřív nastudovat jak se píše motivační dopis. A nezapomeň se také podepsat, jinak ti to neklapne.
To věřím. Svině na špinavou práci je žádaný artikl.
Mám k tomu takovou historku pro dokreslení.
Když jsem dělal na tom Atlas.cz, tak jsme mimo jiné měli za úkol testovat funkčnost různých aplikací. Mezi jinými i seznamky. Pochopitelně jsme neměli nejmenší chuť se s někým seznamovat, ale nějaký inzerát bylo nutno zadat. Takže jsem tam napsal inzerát následujícího znění: Dva houmlesáci hledají dvě kočičky na pařbu do hospody 4. cenové skupiny. Značka: "Sejdeme se na Květnici".
No a co myslíš? Dorazilo hned několik odpovědí. Takže nám to nedalo - byli jsme zvědavi co se dostaví - a na jednu z nich jsme odepsali: "OK, v pátek v osm večer na Květnici." Komunikace se vedla přes můj mobil. V pátek večer sedíme na Květnici. Zahuleno, řev, no zkrátka jsme nekecali, 4. cenová. A najednou koukám, vlezly dovnitř dvě nafintěné holky. Žádné šlapky, bylo na nich vidět, že takové prostředí vidí prvně v životě. Chvíli zmateně koukaly kolem a pak vystřelily ven. Takže jsem poslal sms, jestli to náhodou nebyly ony. A taky že jo. Protože přišla následující odpověď: Tak tohle jsme fakt nečekaly!
Přiznám, že nevím co čekaly, protože jak jste měli možnost číst, náš inzerát nekecal. A podobně se to má i s tím co píšeš ty. Prostě nemáš chuť se s někým zahazovat, schválně napíšeš něco v tomhle stylu. A on si to stejně vykládá nějak jinak.
... melo IBM uz od sedmdesatych let, rekurzivni implementaci (VM uvnitr VM) od osmdesatych.Jenomže tehdy ještě neexistovaly procesory s podporou virtualizace. První procesory, které ji měly by-default byly 64 bitové CPU od AMD.První procesory s HW podporovanou virtualizací...
No jo. Jenže tenhle věděl proč to kupuje.
Já sepsal svoje story proto, abych ukázal, jak nevyzpytatelné jsou cesty osudu. Mně je v podstatě jedno v jakém systému pracuji. Není mi jedno s čím pracuji. A nemohu si pomoct, na linuxové prostředí, přes všechny bolesti a nedostatky co jeho vývoj provází, nic nemá.
I když mne velice mrzí, že v BlackBerry zařízli QNX. Ten mocný dojem co na mne udělal operační systém včetně grafického okenního prostředí puštěný z 3,5 palcové diskety, se prostě nedá zapomenout.
Tiskni
Sdílej: