Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »(včetně možnosti nákupu firemních produktů s výraznou slevou)Spolužák vyprávěl o jednom výkladu ve škole, kantor říkal něco jako: A jaké to má výhody? No, je to ten pakárd. A jaké to má nevýhody? No, je to ten pakárd.
Jooo, to zní Češi, hrňte se do světa, zlaté ručičky a chytré hlavičky
Kdyby mne to oslovilo ... jako že (programové, systematické, jako hlavní činnost) programování mi je proti srsti ... z Leošovo popisu si říkam "kruci, dyť nic lepšáho snad ani neni", takže pak bych to zkusil, projevil se, kdybych byl tak dobrej, tak bych se s Leošem určitě na něčem dohod. I třeba jen pro tu prestiž bych to zkusil se chytit
Když umíš číst manuály, když budeš muset jednat, budeš muset se domluvit a hodí tě do vody, abys jednal, čili když i druhá strana bude mít zájem na domluvení se, tak se naučíš hodně rychle angličtinu používat.
Mam zkkušenost, že když něco hoří a musíš fungovat, že to něco pak nezapomeneš
Jak myslíš. Jazyky mají i tu výhodu, že si můžeš zkontrolovat sám, jak kdo kecá, když něco přeloží. Teoreticky budeš ještě 60 let angličtinu potřebovat a čerpat z té investice, kterou bys do toho učení vložil. Škoda, že mne tenhle pohled nenapadl před x lety , učil bych se líp.
Nevim, jestli je to konečná fáze, vyslovovat si v duchu anglické věty při učení/používání, aneb anglicky myslet, ale přijde mi, že to má s výslovností a mluvením dost společného.
Předpokládam, že Leoš ví, má spočítané, co může nabídnout. A ze zkušenosti vidim, že na lidi platí různé motivace i přístupy. Co do tlaku a chování, vztahu k autoritám. Každý jedná pod tlakem jinak. Stejně tak i podle osobního dojmu při sjednávání pracovního vztahu lze ohodnocení změnit, čemuž by nějaké předběžné zveřejnění podmínek mohlo bránit.
Čili když potřebují někoho do týmu, tak to asi myslí vážně, se vším všudy ... že?
Leoš psal, že zdravě drzej maník by se hodil, co "za to umí vzít" ... jestl jsem to pochopil dobře.
Tiskni
Sdílej: