Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Príklad https://www.abclinuxu.cz/ v čom je bezpečnejšie ako http://www.abclinuxu.cz/ ? V odklikaní certifíkatu?Já mám CA, kterou je to podepsané, mezi důvěryhodnými, ale chápu, že jiní to tak mít nemusí. Nicméně:
Len mi tam stále vŕta ta dôvera autorite.Taky to moc nefunguje…
Skôr spolieham na blacklisty, teda stále je to o dôvere.Blacklisty čeho?
Ale platí jednoduchá věc: HTTPS z principu nemůže být méně bezpečné než HTTPBohužel neplatí. To S na konci té zkraty (zvláště pak v URL) často způsobuje změnu chování uživatele na základě pocitu bezpečí. Většina uživatelů pracuje navíc s bezpečností jako s binární hodnotou, tudíž to S pro ně znamená bezpečné.
aktivní MitM nastává velmi zřídka (pokud nepočítám captive portals na hotelech).Aktivní mitm se často používá ve větších sítí jako standardní nástroj pro zabezpečení a dohled nad aktivitou zaměstnanců.
pokud nepočítám captive portals na hotelechNepočítat toto už je samo o sobě zásadní chybou. I když aktivní útok lze provést na většině sítí bez administrátorského přístupu k infrastruktuře, takže to vůbec není omezeno na hotely.
Většina uživatelů pracuje navíc s bezpečností jako s binární hodnotou, tudíž to S pro ně znamená bezpečné.Jde to nějak jinak? Konečné rozhodnutí je snad vždy binární (buď tam to heslo nezadám nebo zadám).
Jde to nějak jinak?U téhle otázky mám pocit, že zrovna ty si ze mě děláš srandu.
Konečné rozhodnutí je snad vždy binárníJenže nebyla řeč o konečném rozhodnutí, ale o posouzení daného zabezpečení.
Existuje taková poučka, je bezpečnost je proces. Takže vaše návodná otázka je mimo. Ale teď už vážně.
Pokud se chcete podívat na webovou stránku a nic víc, tak samozřejmě nějaký certifikát je naprosto zbytečná věc. Při otázce na dostatečnost úrovně zabezpečení je totiž první krok stanovení, proti čemu se chceme bránit. Ve vašem případě se bránit nepotřebujeme, takže ve vašem případě je zabezpečení dostatečné.
Pokud se chcete podívat na webovou stránku a nic víc, tak samozřejmě nějaký certifikát je naprosto zbytečná věc.No, pokud se chce podívat na nějakou konkrétní stránku, tak se zabezpečení taky může hodit. Třeba když se chce podívat na seriózní deník Infobaden a nějaký vtipálek mu tam podvrhne obsah z recesistického idnes.cz.
Tiskni
Sdílej: