abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    23.7.2010 09:51 Jan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Zdravim zaujimali by ma nasledovne veci:

    - pocet a cena kamier
    - HW serveru (cpu, disky, ram - max dlzka zaznamov)
    - celkove naklady na vystavbu
    - riesenie zalohovania kamier pri vypadku prudu
    - riesenie spustenie alarmu pri naruseni pozorovaneho miesta v noci


    o niecom podobom vo firme uvazujeme tiez a tak by som si chcel urobit obraz o nakladoch a priprave na to... riesenie WIndwos + Aver sa mi osobne nepozdava...
    23.7.2010 11:46 Roman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    - Nevim jak u tohoto softu, ale výkonost kamerových systému na linuxu mi nepřijde dostatečná. Pokud se jedná malé instalace tak do 10 kamer tak se to dá unést. U větších systémů je velice důležité myslet na výkonost komponent SW, kodeků, zápis čtení. Dále nové kamery AXIS podporují h.264 kodek. U tohoto kodeku je mít optimalizovaný kodek ještě více důležité.

    - Kamery jdou zálohovat velice jednoduše pokud mají POE, tak stačí dát POE switch za UPS.

    - V noci termokamera? a nebo IR přísvit a kamera s IR cut filtrem a nebo prostě halogen. Nové modely AXIS vidí krásně i v noci.

    - U serveru je důležité mít dostatečně výkoný CPU a řadič. Paměti nejsou zas tak potřeba. Záleží na SW. S dnešní velikostí disků není problém uchovávat záznam po dobu, kterou schvaluje UOOU.

    23.7.2010 17:26 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Výkonnost je podle mě bezproblémová, na 4 kamery stačí maličký desktop s Atomem 230 a 400 GB diskem. Upozorňuji však, že obvykle nemontujeme systémy větší než 10 kamer. H264 by Zoneminder měl též umět, vzhledem ke starému ffmpegu jsem to ale zatím nikde nezkoušel, čekám na CentOS 6. H264 začne být zajímavý zejména s nástupem nových 720p a 1080p kamer, kde už MJPEG (po 100 Mbit síti či zejména po bezdrátu) přestává být kapacitně únosný.

    Přesně tak, kamery dáváme v 90 % s POE tudíž v kombinaci s nějakou UPS naprosto dostačující řešení.

    V noci je to s Axisem pohoda, narozdíl od levných výrobců vidí i za téměř úplné tmy a obvykle tedy není třeba ani žádného přísvitu.

    Opět, píšu o systému do 10 kamer. Cenově to vychází na 10-20 tisíc za kameru (dle typu, klidně 5 i 50 tisíc), do 7-15 tisíc za server, nějaká ta UTP kabeláž, POE injektory nebo POE switch a tím to v podstatě končí. Zásadní výhoda ZoneMinderu oproti software od Axisu (a 90 % konkurenčních řešení) je podpora libovolných mobilních klientů, nejen Windows Mobile. Tzn uživatel má Nokii za 2000 Kč a může se vzdáleně podívat do svého kamerového systému.
    23.7.2010 10:28 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Instalace CentOS s klasickým rozdělením disku (snáze se opravuje v případě problémů než LVM)
    mohl bys to trošku rozvést (nejlépe v bugzille ;-))?
    vypnout SELinux
    proč?
    23.7.2010 10:41 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Když už nic, tak to nebude mít právo se připojit na port 80 a pokud to potřebuje nějak šahat na soubory z /var/www/html a /var/www/cgi-bin a používat php, tak to možná bude skutečně nejrychlejší vypnout, než strávit měsíc učením se SElinuxu a konfigurací. I když pořád by mohlo mít smysl jej mít jenom v enforcing režimu a pravidla si postupně dopsat, takže by pak mohl vyjít další díl ...
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    23.7.2010 13:52 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Když už nic, tak to nebude mít právo se připojit na port 80
    co "to"? - proč by nemělo?
    a pokud to potřebuje nějak šahat na soubory z /var/www/html a /var/www/cgi-bin a používat php, tak to možná bude skutečně nejrychlejší vypnout, než strávit měsíc učením se SElinuxu a konfigurací.
    eh, tak nějak nevím, co na to mám říct ...

    na RHEL, pročež předpokládám že i na CentOS, problém s přístupem do /var/www/* z PHP není, by default, pokud si to člověk nerozbije sám (a pokud o nějakém konkrétním problému víš, šup s tím do bugzilly)
    23.7.2010 15:17 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Když už nic, tak to nebude mít právo se připojit na port 80
    co "to"? - proč by nemělo?
    Předpokládám, že v targeted policy dostane binárka zoneminder doménu unconfied_t a ta asi nebude mít povoleno se připojovat k portu 80, což má třeba httpd_t. Nebo skutečně tyto procesy nejsou SELinuxem vůbec kontrolované?
    a pokud to potřebuje nějak šahat na soubory z /var/www/html a /var/www/cgi-bin a používat php, tak to možná bude skutečně nejrychlejší vypnout, než strávit měsíc učením se SElinuxu a konfigurací.
    eh, tak nějak nevím, co na to mám říct ...

    na RHEL, pročež předpokládám že i na CentOS, problém s přístupem do /var/www/* z PHP není, by default, pokud si to člověk nerozbije sám
    Jenže /var/www je zase nějaký ten httpd_sys_content_t, či jak se to jmenuje, kam prostě normální procesy afaik šahat nesmějí. Takže i když to není problém pro Apache s příslušnou doménou, pro zoneminder to problém bude.
    (a pokud o nějakém konkrétním problému víš, šup s tím do bugzilly)
    Tak to, že nerozumím SELinuxu asi není něco, co bych měl a chtěl hlásit ;-).
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    24.7.2010 23:25 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Když už nic, tak to nebude mít právo se připojit na port 80
    co "to"? - proč by nemělo?
    Předpokládám, že v targeted policy dostane binárka zoneminder doménu unconfied_t a ta asi nebude mít povoleno se připojovat k portu 80, což má třeba httpd_t. Nebo skutečně tyto procesy nejsou SELinuxem vůbec kontrolované?
    něco mi tady těžce nedochází ... co má co připojování na port 80 společného se SELinuxem a kontextem binárky zoneminder?

    když se budu na onen stroj port 80 chtít připojit svým Konquerorem, tak tamnímu jádru je přeci úplně jedno, jaký typ můj Konqueror má, resp. jestli můj systém vůbec SELinux podporuje, tak proč (a jak) by to najednou měl kontrolovat lokálně?

    nebo jakože binárce zoneminder vůbec nepovolí odchozí spojení na port 80? - ale to přece taky nemá s httpd_t pranic společného, httpd_t řeší server (Apache) a ne klienta
    a pokud to potřebuje nějak šahat na soubory z /var/www/html a /var/www/cgi-bin a používat php, tak to možná bude skutečně nejrychlejší vypnout, než strávit měsíc učením se SElinuxu a konfigurací.
    eh, tak nějak nevím, co na to mám říct ...

    na RHEL, pročež předpokládám že i na CentOS, problém s přístupem do /var/www/* z PHP není, by default, pokud si to člověk nerozbije sám
    Jenže /var/www je zase nějaký ten httpd_sys_content_t, či jak se to jmenuje, kam prostě normální procesy afaik šahat nesmějí. Takže i když to není problém pro Apache s příslušnou doménou, pro zoneminder to problém bude.
    řeč snad byla o tom, že tam má mít přístup php (předpokládám běžící pod Apache)?

    pokud tam má mít přístup zoneminder, který jak jsem pochopil není v distribuci, tudíž se s ním v pravidlech nepočítá, tak ano, pro ten asi bude třeba pravidla upravit - leč nemyslím si, že by to bylo na měsíc ;-)
    23.7.2010 17:17 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Jde o to, že některá LiveCD nemají v základním prostředí k dispozici nástroje pro LVM. Stejně tak, pokud se mi rozbije filesystém, mám větší šanci, že jej dám dohromady s menším množstvím prostředků než v případě LVM. Jde mi spíše o náhodný výjezd, kdy si s sebou neberu hromadu cédéček, notebook a podobně. U většího systému (10+ kamer) je to pochopitelně jiné ale to není naše cílová skupina. Je to tedy spíše můj postoj, do klasického rozdělení disku "víc" vidím a lépe mu rozumím.

    SELinux je doporučeno vypnout v oficiální FAQ. Kdyby mi někdo napsal, jaké přesně věci povolit a kde, tak jej rád nechám zapnutý.
    23.7.2010 13:41 Standa Kříž | skóre: 8 | Karlovy Vary
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Díky za tip na velmi zajímavý soft (pro mě super náhrada motionu a pár "ručních" skriptů).
    Beetljuice avatar 17.8.2010 17:08 Beetljuice | skóre: 26 | blog: BeetljuiceBlog | Bílina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace sledovacího systému ZoneMinder na CentOS 5.5
    Pouzivate e-mail notifikaci?Nejak ji nemuzu rozchodit.Celkem bych ji potreboval.V nastaveni mam zaply e-mail.Musi bezet vlastni smtp server, nebo staci poskytovatele?
    Aj dont spík ÍÍngliš :-(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.