NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Ale ono to je zpětně kompatibilní; nová verze driveru namountuje jakýkoli filesystém vytvořený kteroukoli starší. Zároveň umožňuje vytvořit i filesystém, který přečte i ta starší. Pokud by ale měl jít kterýkoli nový filesystém mountovat i (kteroukoli) starší verzí driveru, znamenalo by to rezignovat na jakýkoli vývoj.
Jiná otázka samozřejmě je, jestli bylo rozumné, aby 13.2 defaultně zapínala featury, které 13.1 neumí (IMHO ne).
znamenalo by to rezignovat na jakýkoli vývoj.No když se podívám na NTFS tak systém který jsem udělal kdysi na 98 tak otevřu klidně na W7/W8, což je jasné. Ale i když zformátuji disk NTFS na W7 tak jej v klidu otevřu zpětně na XP apod. A NTFS se celkem hodně vyvíjí a dodělávají se do ní nové věci. Zkoušel jsem poslední verzi co byla dostupná a myslel jsem si, že 7 dní před vydáním už to bude vše doladěné a dodělané. Pokud by se mně instalák u této volby zeptal zda použít novou verzi driveru nebo to starší tak bych asi volil tu starší verzi.
Kazdej rozumnej FS je ve vyvoji, kdo stoji na miste, umira, protoze svet se hybe a pozadavky na storage se meni. Btw, @gtz - samozrejme ze XFS bude rychlejsi nez BTRFS, moderni checksumming cow filesystem tezko porovnavat s necim navrhnutym v minulem tisicileti.
A moje oblibene ZFS se taky vyviji porad, pool vytvoreny na nove implementaci (pokud pomoci prepinacu nereknu jinak) uz na Solaris 11 taky neotevru. On ani nikdy nebyl zamer ten FS nekdy dokoncit, proto uz to v prvnich verzich dostalo podporu verzovani jak poolu, tak filesystemu nad nim :)
Proboha proč někdo něco takového dělá, aby FS nebyl zpětně kompatibilní bez instalace nějakého dalšího bordelu?
Jestli jsem dobře pochopil, co jste udělal, tak je problém v tom, že jste ve 13.2 vyrobil filesystém, který má zapnuté nové featury, které byly ve 13.1 ještě označené jako experimentální nebo dokonce ještě nebyly podporované vůbec. To se ale může stát u jakéhokoli filesystému, který se aktivně vyvíjí a přidávají se do něj nové featury, třeba i ext4.
7 dní před vydáním by tato věc neměla být experminentální, ale stable.
Teď se v tom nějak ztrácím. To, že jsou ty featury experimentální, vám píše jádro z 13.1, ne? Nebo snad 13.2 tvrdí, že jsou experimentální featury, které na filesystému defaultně zapnul její vlastní instalátor?
výchozí WICD místo NetworkManageru
Není to spíš wicked? A proč je to problém?
Není to spíš wicked?+1 Navíc mi Olaf Kirch teď v Dusseldorfu říkal, že se to týká jen serverových instalací, i když je pravda, že asi mluvil o SLES versus SLED. Předpokládám, že openSUSE žádnou ostrou hranici mezi serverem a desktopem nemá a vyměnit wicked za NetworkManager je u nainstalovaného openSUSE triviální operace.
Tiskni
Sdílej: