Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
widthVal = 350;
heightVal = 280;
leftVal = (screen.width / 2) - (widthVal/2);
topVal = (screen.height / 2) - (heightVal/2);
date = document.getElementsByName(input2Fill)[0].value;
window.open(url, title, "width="+widthVal+", height="+heightVal+", left="+leftVal+", top="+topVal);
Pokud vím, abyste mohl v Mozille&spol. použít volbu modal=yes, musí mít skript privilegium UniversalBrowserWrite, jinak to nefunguje, a toto privilegium si může vyžádat pouze podepsaný skript.
Jak jste se s tím popral? Jde to nějakým lokálním nastavením prohlížeče obejít, nebo je nutno absolvovat kalvárii s podpisem skriptu? Mi by se to pro nějaké interní firemní aplikace občas taky hodilo, ale námaha na vytváření podepsaných skriptů mi přijde pořád ještě větší, než potencionální efekt...
Aha.
No tak se hlavně ve FF nedivte, že i přes nastavení modal=yes se to okno nechová modálně, chyba není ve vašem skriptu . Pro účely ladění můžete "skoromodální" chování nasimulovat volbou dialog=yes.
Nasimulovat modální dialog DIVem asi není zas až takový problém, víceméně to celé obsloužíte CSSkem.
Nicméně by mě zajímalo, pokud to někdo tuší, jak přes JS přinutit stránku, aby si něco stáhla ze serveru.
Napadá mě například takováto situace: Mám selectbox se seznamem čehosi (kategorie výrobku), vyberu kategorii a chci, aby se onchange naplnil jiný selectbox, řekněme s typem výrobku. To samozřejmě lze ošetřit, ale já bych navíc chtěl, aby si ten handler události onchange teprve sám ze serveru přečetl, co má vlastně zobrazit podle předchozího výběru, nechcu mít "předčtené" všechny varianty.
V zásadě bych chtěl udělat něco jakoby prvek.innerHTML="http://...". Samozřejmě je možná jakákoliv jiná varianta řešení, ten JS si může požádat o cokoliv jakkoliv a server mu taky může doručit cokoliv jakkoliv, takže je mi celkem jedno, jak přesně se to udělá, jde mi jenom o to, jestli to vůbec jde udělat.
Cíleně jsem sice nepátral, ale na první ani druhý pohled jsem nic podobného nenašel.
Jo, to je přesně ono
window.XMLHttpRequest je to, co jsem potřeboval slyšet, že tomu říkají AJAX a vedou kolem toho hafo řečí, to je mi šumafuck. Díky.
Tiskni
Sdílej: