Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
widthVal = 350;
heightVal = 280;
leftVal = (screen.width / 2) - (widthVal/2);
topVal = (screen.height / 2) - (heightVal/2);
date = document.getElementsByName(input2Fill)[0].value;
window.open(url, title, "width="+widthVal+", height="+heightVal+", left="+leftVal+", top="+topVal);
Pokud vím, abyste mohl v Mozille&spol. použít volbu modal=yes, musí mít skript privilegium UniversalBrowserWrite, jinak to nefunguje, a toto privilegium si může vyžádat pouze podepsaný skript.
Jak jste se s tím popral? Jde to nějakým lokálním nastavením prohlížeče obejít, nebo je nutno absolvovat kalvárii s podpisem skriptu? Mi by se to pro nějaké interní firemní aplikace občas taky hodilo, ale námaha na vytváření podepsaných skriptů mi přijde pořád ještě větší, než potencionální efekt...
Aha.
No tak se hlavně ve FF nedivte, že i přes nastavení modal=yes se to okno nechová modálně, chyba není ve vašem skriptu . Pro účely ladění můžete "skoromodální" chování nasimulovat volbou dialog=yes.
Nasimulovat modální dialog DIVem asi není zas až takový problém, víceméně to celé obsloužíte CSSkem.
Nicméně by mě zajímalo, pokud to někdo tuší, jak přes JS přinutit stránku, aby si něco stáhla ze serveru.
Napadá mě například takováto situace: Mám selectbox se seznamem čehosi (kategorie výrobku), vyberu kategorii a chci, aby se onchange naplnil jiný selectbox, řekněme s typem výrobku. To samozřejmě lze ošetřit, ale já bych navíc chtěl, aby si ten handler události onchange teprve sám ze serveru přečetl, co má vlastně zobrazit podle předchozího výběru, nechcu mít "předčtené" všechny varianty.
V zásadě bych chtěl udělat něco jakoby prvek.innerHTML="http://...". Samozřejmě je možná jakákoliv jiná varianta řešení, ten JS si může požádat o cokoliv jakkoliv a server mu taky může doručit cokoliv jakkoliv, takže je mi celkem jedno, jak přesně se to udělá, jde mi jenom o to, jestli to vůbec jde udělat.
Cíleně jsem sice nepátral, ale na první ani druhý pohled jsem nic podobného nenašel.
Jo, to je přesně ono
window.XMLHttpRequest je to, co jsem potřeboval slyšet, že tomu říkají AJAX a vedou kolem toho hafo řečí, to je mi šumafuck. Díky.
Tiskni
Sdílej: