Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Pana Ponkrace se ptat na zdroj je prece netaktni ...
Ignorujte tu u nás neexistující BSA. Vždyť se po prohrané kauze Mironet sama zlikvidovala aby nemusela podle zákona zaplatit pokutu 300.000 plus soudní výlohy. Kdo má hubu plnou dodržování práva a sám zákony ignoruje nebo porušuje, ten nemá právo na nic. A toto se právně neexistující BSA týká.
Ignorujte tu u nás neexistující BSA.
Jasně, ale jen do chvíle než…
Pokud by k něčemu podobnému došlo, tak by mohl nastoupit masivní útok nás uživatelů internetu a konzumentů hudby, filmů a dalšího. Došlo by k dejme tomu ročnímu bojkotu všeho. Nikdo by nekupoval muziku ani filmy. U svých poskytovatelů internetu bychom ihned zrušili smlouvy a z domovů bychom tím pádem nechodili na internet. Jak dloho by to asi naši pseudoumělci o hladu vydrželi a jak dlouho by trvalo než by krachovali provideři ? Vsadím se že by za měsíc všichni kvičeli jako podsvinčata a honem by běželi brečet k EK s tím že chtějí aby se vše vrátilo do starých kolejí.
Co s tím má společného EK?
Třba to že by k ní určitě různé BSA a Protipirátské unie honem utíkaly brečet. A taky to že pokud by nedej bože vstoupila v platnost LS, tak by byly evropské zákony nadřazené zákonům národním.
Ten tvůj release je nuked
Co to? Jako jak?
audio out of sync
Toho si nevšímej. Je to staženo z Archivu TV Nova a jsem vůbec rád, že se to ustřihlo (AviDemux protestoval úplně a FFMpeg také nebyl moc povolný). Na mém mplayeru stačí -100ms a zas to pasuje jako dětská prdel na hrnec.
To je neuvěřitelné, jak se v Internetu rozšiřují nepravdivé informace. Ta kauza nebyla s Mironetem, ale Digisysem!!!!!
http://www.cdr.cz/a/4541
A jako co? Přečetl sis ten článek alespoň, než jsi sem hodil odkaz? O BSA tam není ani slovo, s ní se Mironet nesoudil. A to že je MS hlavním členem BSA je pro tuhle reakci irelevantní.
No jo, i pan Ponkrác může mít někdy pravdu…V čom? Strana 19:
Coming up with these numbers is a major undertaking. To get the total number of software units installed — the denominator — IDC first must determine how many computers there are in the country and how many of them installed software in 2008. IDC tracks this information quarterly in 105 countries, either in products we call “PC Trackers” or as part of custom assignments. The remaining countries are researched annually for this study. Once we know how many computers there are, then we need to determine how much software each one obtained in 2008.To do this, we conduct an annual survey, which this year covered a mix of 24 countries from all geographies, levels of IT sophistication, and geographic and cultural influences. More than 3,600 consumer responses and 2,600 worker responses were received. In the survey, we asked respondents how many software packages (of what type) were installed on their PCs, what percent were new or upgrades, whether they came with the computers, and whether they were installed on a new computer or one acquired prior to 2008. From this we develop a picture of the number of software packages, including free or open source software, installed per PC. This allows us to develop the picture of total software units installed according to this equation: ...
Problem jsou media, ta naopak nnedelaji to, za jsou placena.Já se bojím, že s těmi médii je to přesně naopak
Já si to také myslím, ale neviděl bych v tom nutně tlak ze strany BSA či podobných spolků, natožpak korupci. Lidé totiž takové bulvární kydy sami očekávají. Média i BSA dělají to, za co jsou placena. Problém je ve čtenářích.
Mister Ponkrác, co se Vám stalo, že Vy se trefujete do BSA? Přišlo mi, že jste pragmatik, máte životní zkušenosti. S tutěma svi*ěma nic nezmůžeme ... nebo jo? No, máte pravdu, nesmí se to vzdávat. 100x opakovaná lež ... že.
Tiskni
Sdílej: