Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Pomocou regulárnych výrazov je pomerne jednoduché tokenizovať text na slová:Tohle nedoporučuji používat na nic složitějšího. Python k tomu má luxusní nltk knihovnu, která skutečně zná gramatická pravidla. Jinak pěkné.
Keby som mal trochu viacej času pohrať sa s nltk bola by celkom pecka rozanalyzovať jednotlivé vetné členy a skladať potom vety s reálnymi slovami so správnym slovosledom. Ako som spomínal nižšie ja používam generátor len pri vývoji ale ehm no viem si predstaviť že by som robil napr. inzertný portál, z nejakého už existujúceho portálu by som skopíroval pár inzerátov a podľa ich textu nechal vygenerovať pár tisíc a ukázal to zákazníkovi. Lenže momentálne už pekne dlho nerobím pre zákazníkov ale vlastné firemné projekty takže nič podobné momentálne nepotrebujem .
Nestacilo by vzit existujici texty od te slovenske ucitelky?Tam je výhoda, že by se ani nemusely upravovat. Byl by o ně zájem?
Ja to nemám určené na prezentáciu zákazníkovi. Keď generujem nejakú databázu s pár tisíc záznamami zaujíma ma pár vecí:
Pro češtinu se hodí například: Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy.Tak jestli všichni zkoušejí češtinu na tomto řetězci, tak to vysvětluje, proč se mi tak často špatně zobrazují pouze velká písmena s diakritikou.
Vďaka za ďalšiu hračku ;)
Tiskni
Sdílej: