Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
No za tú skrutku nemôžem, v takom stave bol ten notebook kúpený po repase Jedna klávesa bola od začiatku trochu nakrivo a display sa po zatvorení dotýkal klávesnice. Myslel som si, že je to bežná vada tohto modelu. Chybička
No rozoberať to momentálne neplánujem i keď ... mám doma jednu zvyšnú funkčnú dosku a napadlo ma, že by som mohol vyskúšať coreboot a vymeniť 2-jadrový sandy bridge za 4-jadrový ivy bidge.
Môj má idle teplotu ak nemám spustený thinkfan okolo 35°C. Teda idle ... pri bežnej práci (prikladám graf). S thinkfan medzi 40-60 (mám nastavené zapnutie ventilátora od 60 vyššie a vypnutie na 40, takže väčšinou sa chladí pasívne).
Pôvodne (teda hneď po kúpe) mal idle teplotu podobnú, ale pri 100% záťaži teplota stúpala na 97°C. Frekvencia medzi 2.5GHz a 3GHz, väčšinu času skôr 3GHz. Teraz po výmene pasty som pri dvojhodinovom teste dosiahol max 84°C, po celý čas na 3GHz bez jediného podtaktovania. S jedným jadrom ide stabilne na 3.2GHz a teplota nestúpne nad 70.
Aby som nezabudol CPU mám rovnaký ;)
Ja som pozeral skôr po i7 3632QM, ktorý má 35W TDP, ale je to o generáciu novší s 22nm technológiou namiesto 32nm. Musí sa však vymeniť bios za coreboot a pokiaľ viem nedá sa to softvérovo, ale musí sa priamo na dosku pripojiť programátor (napr. CH341A) pomocou klieští SOIC8 (celková cena cca 4USD z aliexpresu)
Ozaj tou "podivnou tekutou břečku od CoolLaboratory" je myslený tekutý kov? Ako som tak o tom čítal vraj to ničí chladič a dosť rýchlo sublimuje. Bál by som sa to použiť aj na desktope
Tiskni
Sdílej: