Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Neni ar5k obsoleted by ath_info?
Jake mate zkusenosti s ruznymi verzemi madwifi?
Asi jsem to uvedl špatně, ar5k je jen utilita pro změnu country code na kartách s chipem atheros.
Ovladače madwifi jsou dost divné, některé fungují dobře, jiné mají podivné problémy se stabilitou, proto vyžadují důkladné otestování. Bylo mi hlášeno že aktuální trunk verze (alespoň všechny verze za posledního půl roku), mají problémy v režimu AP, kdy může dojít až k pádu kernelu. Zatím Jsem to nestihl otestovat důkladně, jediný router, který jede na této nové verzi má sice 2 atheros karty, ale obě v režimu Managed, kde žádné problémy nepozoruji.
Viděl bych to asi takhle, pokud někomu zlobí aktuální ovladač v systému, pak bych zkusil přejít na stable 0.9.4, který tam také je a pokud zlobí i ten, tak bych použil ovladač z openwrt, který by měl být nejstabilnější, ale nemusí podporovat novější Atheros karty..
> Asi jsem to uvedl špatně, ar5k je jen utilita pro změnu country code na kartách s chipem atheros.
Jo, ale co ja vim, tak neumi zmenit nektere novejsi karty (treba Mikrotik R52). Oproti tomu ath_info (ktere je soucasti madwifi) toolsu umi take menit country code, a to i na novejsich kartach.
O trunk verzi madwifi jsem slysel hodne spatnych reportu, tak jsem se ji ani neodvazil zkouset. Zatim pouzivame prevazne 0.9.3.3 a 0.9.4 . Oba celkem bez problemu, akorat u novejsi verze se na nekterych spojich obcas spoj odasocioval a bylo nutne shodit a nahodit master interface.
Mimochodem, nezkouseli jste tenhle patch: https://madwifi.org/ticket/705 ?
Aha, no ta z madwifi je tam taky... patch jsem nezkoušel, ale vypadá dobře zajímavé že ani openwrt verze, která má asi 120 patchů oproti madwifi tento patch nemá.
Koukám že ten patch je užitečný, takže ho zařadím do všech verzí madwifi ovladače v dalším buildu, cca do týdne tam bude.
Pokuď tedy budu mít zájem jen o IMQ, stačí nainstalovat deb balíčky iptables a kernelu do mé stávajicí distribuce?
Da se jeste nekde stahnou tato distribuce, odkaz bohuzel nefunguje a i oficialni stranky odkazuji na tento odkaz, dekuji
tak odkaz nefungoval 1 den, uz je vse ok :)
Tiskni
Sdílej: