Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Kamarad google na dotaz co vi o imap proxy; odpovedel webem http://www.imapproxy.org kde lze najit - cituji :
What is the imapproxy?
The name says almost all you need to know. It proxies IMAP transactions between an IMAP client and an IMAP server. The general idea is that the client should never know that it's not talking to the real IMAP server.
Snad by Vam to mohlo pomoci, pri (velmi) zbeznem pohledu je to presne to co potrebujete.
Take je dobre zminit, ze cast uzivatelu ma svuj $HOME (resp. mailboxy z nej) umisten na jinem stroji a pristupuje se k nemu pres NFS. Muze to nejak ovlivnit vykon?
Drobna poznamka - muj osobni a nicim nepodlozeny nazor je to, ze by zlepseni odezvy pomohlo i to, aby se Maple poustel nekde jinde a ne na onom serveru. Jiste, je to SMP stroj, ale stejne...
Dalsi poznamka - nekdy pred cca. rokem jsem se snazil prinutit pine spolupracovat s maildirem a pokud si dobre pamatuju, tehdy to "oficialni" verze jeste neumela.
A konecne posledni poznamka - celkem zajimave mi pripada pristupovani na IMAP pres SSH tunel. Uzivatel nepouziva standardni TCP/SSL, ale pres SSH si "sam" pusti IMAP demona. Zrejme to pouziva naprosto minimalni pocet lidi, ale je to vcelku zajimava myslenka - umoznuje pouzivat SSH klice etc. Bylo by dobre, aby tahle moznost zustala zachovana (resp. na onom serveru jsem ji jeste nezkousel, takze vlastne nevim, jestli funguje).
Napřed děkuji za tip na imapproxy.org , tohle jsem myslím přesně potřeboval. Jinak podle mnoha názorů by nám pomohl jiný formát poštovních souborů. Každý jiný než klasický mbox bude lepší. Začneme si nějak hrát s formátem mbx. maildir se radši vyhneme, protože statisíce souborů každého ze stovek uživatelů, s tím by se docela špatně manipulovalo.
Začneme tou proxy. Jo a taky od xinetd přejdeme k démonovi. I když na tom vlastně nezáleží.
Tiskni
Sdílej: