Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
java -cp .:lib/mysql-connector-java-5.1.5-bin.jar:lib/inyjar.jar
atď.
Pod Windows väčšinou ako:
java -cp .;lib/mysql-connector-java-5.1.5-bin.jar;lib/inyjar.jar
java -jar mail.jar -cp .;lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar java.lang.ClassNotFoundException: com.mysql.jdbc.Driver
Class-Path: lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar
java -jar mail.jar
2. Pridať mail.jar do classpath a spúšťat to explicitným uvedením hlavnej triedy:
java -cp .;lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar;mail.jar HlavnaTrieda
Presne tohle prave nefunguje. Vubec nevim proc.V tom případě se podívejte do toho souborujava -jar mail.jar -cp .;lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar java.lang.ClassNotFoundException: com.mysql.jdbc.Driver
mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar
(např. unzip
). Nejspíš je to jen distribuční balíček (rafinovaně s koncovkou .jar
místo .zip
), který v sobě obsahuje nápovědu, licenci atd. a mimo jiné taky kýžený balíček mysql-connector-java-5.0.8.jar
.
-jar
má přednost před -cp
– pokud použijete -jar, vezme se classpath
, která je uvedená v manifestu toho jar
a classpath
uvedená na příkazové řádce se ignoruje. Je to potřeba spustit příkazem
java -cp .:lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar:mail.jar balicek.a.TridaPoslední parametr je hlavní třída, je taky uvedená v manifestu v
mail.jar
. Na Linuxu se jako oddělovač cesty používá dvojtečka, ne středník.
-jar
..
When you use this option, the JAR file is the source of all user
classes, and other user class path settings are ignored.
Kdyby někdo věděl, kam přesně umístit mysql-connector*.jar aby to bylo přenosné a systémové, byl bych velmi vděčný. Asi to bude vyložená kravina, kterou nevidím, způsobená víkendemSprávný postup je jít na to z opačného konce.
mysql.connector.jar
umístíte kam je libo (resp. kam by asi tak patřil v struktuře adresářů, kterou používáte), a pak sdělíte aplikaci, kde ten soubor je. Buď jí spouštíte z příkazového řádku rovnou příkazem java
, pak ji přidejte na classpath
toho příkazu. Nebo něco podobného dělá nějaký skript, kterým aplikaci spouštíte, pak upravte ten. A nebo má aplikace přímmo v nějaké konfiguraci možnost nastavit cestu k dalším souborům, které se přidají na classpath
.
Tiskni
Sdílej: