Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Pozor - vynos ministra informaci - od teto chvile se zakazuje psat
do komentaru blogu, tykajicich se programovacich jazyku,
jakekoliv dojmy nebo srovnani s jinymi jazyky.
Vyjimku maji pouze komentare, podlozene vlastni disertacni praci,
pripadne ty, schvalene vrchim censorem se sprostym nickem
long
nebo pole long
ů a pár bitových operací.)
EnumSet
) a mapy (EnuMap
), podívejte se do dokumentace. Where's the point?
Tento blogpost je pro profi javistu jako jste vy celkem nezajimavy.To je lež, mně se ten blogpost líbí a považuji ho za zajímavý.
Na druhou stranu clanek o CouchDB byl prinosem pro zacatecniky v dane problematice.Nevím, školy nemám, ale tento blogpost je sám o sobě (pro Java programmera) poměrně triviální, nicméně ukazuje něco, co je poměrně málo známé. A článek o CouchDB se mi líbí. Nicméně ho považuju za stejně odborný (i když je samozřejmě rozsáhlejší) jako tento blogpost. Podle mě jste blázen, nebo reagujete na špatný komentář / špatnou osobu.
EnumSet
u a EnumMap
ě tolik lidí neví? To nežeru. Podobně napsaný článek např. o CyclicBarrier
nebo CountDownLatch
(to je to první, na co jsem si vzpomněl: spousta lidí nezná z java.util.concurrent
nic než Atomic*
a Concurrent*
, a jsou i tací, co neznají ani to) bych považoval za mnohem zajímavější.
Srsly, tenhle blogpost je dobře napsaný, o tom žádná, ale fakt oTo by ses divil, kolik lidí netuší že existuje něco jiného nežEnumSet
u aEnumMap
ě tolik lidí neví?
ArrayList
a HashMap
Tiskni
Sdílej: