Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
#define RELEASES_LIST "https://bitbucket.org/skunkos/rssguard/raw/master/resources/text/UPDATES?at=master" #define CHANGELOG "https://bitbucket.org/skunkos/rssguard/raw/master/resources/text/CHANGELOG?at=master"
Par postrehu po dvou dnech pouzivani rssguard(3.0.1 na opensuse 13.2):
1. po kazdem zavreni aplikace se ztrati ucet TTrss a je nutne ho nastavit znova.
2. pri nastavovani adresy serveru ttrss by mela byt pod dialogem uvedena poznamka o nutnosti dopsat api/...btw proc to dialog nedoplni automaticky?
3. polozce http autentizace v dialogu nastaveni ttrss nerozumim.
4. moznost nastavitelne posloupnosti polozek dialogu praveho tlacitka mysi pri kliknuti na kanal...chci treba nastavit prvni polozku na "oznacit jako prectene".
5. pri sledovani zatizeni serveru s ttrss vidim jen 2-3 procenta max. pri aktualizaci kanalu, ktera se dost vlece. Je to omezeni api TTrss nebo jde nastavit nejakou agresivnejsi aktualizaci?
viz. 1. uf
viz. 2. jenze to uzivatel nevi dokud nad to pole neprejede mysi, je to matouci, popisny dialog pod polem je urcite na miste, kdyz auto-doplneni neni prozatim v planu.
viz. 3. ok
viz. 4. pockame tedy na dalsi verze, prozatim bych se primlouval k umisteni dialogu 'oznacit jako prectene" na prvni misto...zvykl jsem si na to u web rozhrani ttrss.
viz. 5. ta server side aktualizace je skarede schovana, protoze v uvodnim dialogu nastaveni ttrss neni zobrazena. Zkusil jsem tedy odskrtnou polozku server side aktualizace a aplikace spadla a ucet ttrss opet zmizel. Server side
aktualizaci nepotrebuji, nebot samotna instance ttrss se na serveru aktualizuje cronem kazdych 15 minut, takze nutit ttrss k opetovne aktualizaci skrze rssguard mimo tento interval...mno ja to nevyuziju.
Tiskni
Sdílej: