Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
#define RELEASES_LIST "https://bitbucket.org/skunkos/rssguard/raw/master/resources/text/UPDATES?at=master" #define CHANGELOG "https://bitbucket.org/skunkos/rssguard/raw/master/resources/text/CHANGELOG?at=master"
Par postrehu po dvou dnech pouzivani rssguard(3.0.1 na opensuse 13.2):
1. po kazdem zavreni aplikace se ztrati ucet TTrss a je nutne ho nastavit znova.
2. pri nastavovani adresy serveru ttrss by mela byt pod dialogem uvedena poznamka o nutnosti dopsat api/...btw proc to dialog nedoplni automaticky?
3. polozce http autentizace v dialogu nastaveni ttrss nerozumim.
4. moznost nastavitelne posloupnosti polozek dialogu praveho tlacitka mysi pri kliknuti na kanal...chci treba nastavit prvni polozku na "oznacit jako prectene".
5. pri sledovani zatizeni serveru s ttrss vidim jen 2-3 procenta max. pri aktualizaci kanalu, ktera se dost vlece. Je to omezeni api TTrss nebo jde nastavit nejakou agresivnejsi aktualizaci?
viz. 1. uf
viz. 2. jenze to uzivatel nevi dokud nad to pole neprejede mysi, je to matouci, popisny dialog pod polem je urcite na miste, kdyz auto-doplneni neni prozatim v planu.
viz. 3. ok
viz. 4. pockame tedy na dalsi verze, prozatim bych se primlouval k umisteni dialogu 'oznacit jako prectene" na prvni misto...zvykl jsem si na to u web rozhrani ttrss.
viz. 5. ta server side aktualizace je skarede schovana, protoze v uvodnim dialogu nastaveni ttrss neni zobrazena. Zkusil jsem tedy odskrtnou polozku server side aktualizace a aplikace spadla a ucet ttrss opet zmizel. Server side
aktualizaci nepotrebuji, nebot samotna instance ttrss se na serveru aktualizuje cronem kazdych 15 minut, takze nutit ttrss k opetovne aktualizaci skrze rssguard mimo tento interval...mno ja to nevyuziju.
Tiskni
Sdílej: