Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Minulý týždeň som dorábal template pre e-shop zen-cart. Bolo to pomerne škaredé zadanie od jednej reklamnej agentúry. Bol som nesmierne rád že som to konečne dokončil a že to celé vyzerá presne ako na návrhu. Včera sa mi však ozval zadávateľ že v Internet Exploreri je to rozbité.
Pri mojej poslednej kontrole bolo všetko vporiadku :(. Robím to totiž tak, že to najprv spravím aby to vyzeralo dobre vo Firefoxe a Opere. Ked je to tam všetko hotové, potom to treba "rozbiť" a "upraviť" pre IE. Táto časť mi trvá niekedy veľmi dlho. Nemám chuť udržiavať si v notebooku Windows len preto aby som ho sem tam nabootval a skontroloval nejakú stránku. Otravovať ostatných sa mi tiež moc nechce, a preto som urobil rázny krok a nainštaloval som si IE. Mr. Google mi samozrejme poradil že si mám pozrieť stránku http://www.tatanka.com.br/ies4linux/. Tak som aj spravil a presne ako píšu, IE sa elegantne sám stiahol a nainštaloval. Mojou najväčšou radosťou bolo zistenie že funguje presne tak zle ako pod Windows, čo bol vlastne môj zámer, aby som mohol stránky "opraviť" pre IE aj pod linuxom. A ponaučenie ? Internet Explorer si ľudia inštalujú na Linux preto aby videli ako zle funguje :D
UUUUFFF, na margo diskusie, asi ste ma všetci zle pochopili, ja som robil template pre existujuci e-shop zen-cart, ale ta linka čo tam je, je linka na domovskú stránku projektu, nie na ten template čo som robil ja :) Linku na ten template vám dať bonužial zatiaľ nemôžem.
Tiskni
Sdílej: