Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Ale v USA to prý nechtějí volně prodávat proto, že by pak lidi nechodili k doktorovi a léčili se sami.Zatímco u nás SÚKL reguluje jenom chemii (opakovaně jsem se ptal v náhodných diskuzích na internetu a vypadá to, že málokdo tuší jak a proč, a asi je motivace „lidi jsou lamy a ublížili by si“), FDA reguluje i HW a vypadá to že v USA si třeba jako nejde koupit brejle (ale nikdo nepíše že by mu zabavili brejle v balíčku ze zahraničí, takže v době online optik co shipují celosvětově už to není takový problém).
vypadá to, že málokdo tuší jak a proč, a asi je motivace „lidi jsou lamy a ublížili by si“Taky mi to přijde jako hovadina, soudný člověk si dokáže věci nastudovat. Ale daleko horší je, když ti doktor nechce udělat laborky a nejbližší laboratoř je daleko a když tam člověk přijde, tak se na tebe dívají jako na vraha, že si to člověk chce sám platit, bez doktora...
Za kolik?To mě taky zajímalo, čtečka za 1500 je docela snesitelná (jako možná by mikrokontrolér + displej + anténka mohlo stát míň, ale jako zase je to barevnej touchscreen a tak, a alespoň to není předražené řádově jako některé medical věci bývají), ale našel jsem v tom shopu to samotné čidlo, a to stojí víc než čtečka a je jenom na 14 dní (i to je docela zázrak, myslel jsem že tyhle věci vydrží tak 5). Takže docela pálka, ale to tyhle kontinuální monitory stojí a když máš DM1 tak to fakt chceš.
mi to normálně de hodit do košiku vtom eshopu tvým :O :O
v krvi nalacnoMimochodem, právě tady to na lačno nebylo, v tom je ten vtip.
inzulin odstrani glukozu z krve tak rychle, ze dokaze vyrobit hypoglykemii
Jenže ta reaktivní hypogolykémie nastává ca. po 2 hodinách.
Ale urcite si dokazu predstavit ze glykemie po jidle klesne.
Aniž by předtím stoupla? A co teda způsobí nárůst inzulínu, když glykémie nenaroste? Jenom GLP-1? To se mi nechce věřit.
toje jako graf počtu nově nekaženejch na jipkách nebo kurz ňáký nový cryptoměny?? :O :O
tvl příště prostě řekni cukr a vim neasi :D :D ;D ;D
Tiskni
Sdílej: