Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Ale v USA to prý nechtějí volně prodávat proto, že by pak lidi nechodili k doktorovi a léčili se sami.Zatímco u nás SÚKL reguluje jenom chemii (opakovaně jsem se ptal v náhodných diskuzích na internetu a vypadá to, že málokdo tuší jak a proč, a asi je motivace „lidi jsou lamy a ublížili by si“), FDA reguluje i HW a vypadá to že v USA si třeba jako nejde koupit brejle (ale nikdo nepíše že by mu zabavili brejle v balíčku ze zahraničí, takže v době online optik co shipují celosvětově už to není takový problém).
vypadá to, že málokdo tuší jak a proč, a asi je motivace „lidi jsou lamy a ublížili by si“Taky mi to přijde jako hovadina, soudný člověk si dokáže věci nastudovat. Ale daleko horší je, když ti doktor nechce udělat laborky a nejbližší laboratoř je daleko a když tam člověk přijde, tak se na tebe dívají jako na vraha, že si to člověk chce sám platit, bez doktora...
Za kolik?To mě taky zajímalo, čtečka za 1500 je docela snesitelná (jako možná by mikrokontrolér + displej + anténka mohlo stát míň, ale jako zase je to barevnej touchscreen a tak, a alespoň to není předražené řádově jako některé medical věci bývají), ale našel jsem v tom shopu to samotné čidlo, a to stojí víc než čtečka a je jenom na 14 dní (i to je docela zázrak, myslel jsem že tyhle věci vydrží tak 5). Takže docela pálka, ale to tyhle kontinuální monitory stojí a když máš DM1 tak to fakt chceš.
mi to normálně de hodit do košiku vtom eshopu tvým :O :O
v krvi nalacnoMimochodem, právě tady to na lačno nebylo, v tom je ten vtip.
inzulin odstrani glukozu z krve tak rychle, ze dokaze vyrobit hypoglykemii
Jenže ta reaktivní hypogolykémie nastává ca. po 2 hodinách.
Ale urcite si dokazu predstavit ze glykemie po jidle klesne.
Aniž by předtím stoupla? A co teda způsobí nárůst inzulínu, když glykémie nenaroste? Jenom GLP-1? To se mi nechce věřit.
toje jako graf počtu nově nekaženejch na jipkách nebo kurz ňáký nový cryptoměny?? :O :O
tvl příště prostě řekni cukr a vim neasi :D :D ;D ;D
Tiskni
Sdílej: