Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Zadarmo? Ja mel studimum vetsinu casu preruseni a jen na chvili jsme ho musel zase zapnout abych mohl ke statnicim a za tech par dni co jsme byl studentem po me chcou temer 10 000, takze mlc kdyz o tom nic nevis. Jinak ty dva roky navic jsme makal, takze jsme statu pomahal, skola za me nic neplatila a ja si na zdravotni peci odvedl podle me docela dost. Jinak nevidim duvod si vymenovat kvuli Bc. obcanku. Tu si vymenim az ji ztratim, ozenim se nebo mi prestane platit. A to jestli si tam dam titul zalezi, jestli uz tou dobou budu aspon Ing.
nee to je problem psani, nejak rychleji klepam na m nez na e, takze pak misto jsem napisu jsme
Jako například, stát se vývojářem jazyka D a jeho knihovny phobos.Přeji ti, ať se ti tyhle sny splní. Phobos nějakou tu práci ještě potřebuje :)
Mimochodem, mam koupenou domenu dlang.cz a planuji tam rozjet stranky o jazyku D
Pokud je tam na to sekce tak proc ne :D
Teď jsi Bc. Kozzi, ale potřebujeme i Mgr. Modelki s Kozzi.
Tak po pravde o titulu to moc neni :). Jinak na zakladce jsem byl rad kdyz clovek co me ucil byl aspon par lekci predemnou. A ti nejlepsi byli ti na kterych to neslo poznat :D
#include <CtrlLib/CtrlLib.h> #define LAYOUTFILE <Days/Days.lay>> #include <CtrlCore/lay.h> class Days : public WithDaysLayout<TopWindow> { public: void Compute(); typedef Days CLASSNAME; Days(); }; void Days::Compute() { result = IsNull(date1) || IsNull(date2) ? "" : Format("There is %d day(s) between %` and %`", abs(Date(~date1) - Date(~date2)), ~date1, ~date2); } Days::Days() { CtrlLayout(*this, "Days"); date1 <<= THISBACK(Compute); date2 <<= THISBACK(Compute); } GUI_APP_MAIN { Days().Run(); }Plus to má svoje IDE/RAD.
Tak to neni ani tak o jazyce jako o knihovnach, jinak jelikoz se v D da psat vetsinou mnohem kratsi zapisi nez v C++, tak si dovolim tvrdit ze by to nemel byt problem :). Jinak delka zapisu je pro me docela malo podstatna vlastnost. Kdyz bude clovek chtit tak to naprasi na jeden radek :D.
Pracuješ s Objektami a premennými, nie ako v minulom storočí like C/C++.Oproti čistému C++ to nemá co do objektovosti nic navíc. Jinak celkově není U++ nějaký unikát, podobné vlastnosti mají i Qt nebo wxWidgets... (konkrétně U++ budou blíž asi spíš ty wxWidgets). Přepsaná základní knihovna taky automaticky nic nezaručuje, C++ STDLib je celkem kvalitní kus kódu.
a U++ GC má :)Jestli to dobře chápu, tak nemá, používají stack-based memory management...
V C++ existuje správa pamätiTo si snáď nemyslel vážne
aniž by se odstřihl od low-level a s naprosto minimálním overheademBohužel low-level programování v C++ (a ani D) není bezpečné.
Navíc Java není moc příjemným jazykem s všema těma omezeníma...Jakoby C++ žádná omezení nemělo.
Bohužel low-level programování v C++ (a ani D) není bezpečné.No to není, v C++ není žádné programování bezpečné, je to vysoce nebezpečný jazyk
No C++ má kolové spoločné s high-level.No tak Java o nic víc high-level není. Python ale už ano s dynamickým typováním atd... Koneckonců je to skriptovací jazyk.
vector<int> v;
v.push_back( 1 );
v.push_back( 2 );
//...
for_each( v.begin(), v.end(), [] (int val)
{
cout << val;
} );
což je for each s lambda. Ještě třeba auto
. Když už diamant, tak na správné straně (levé).
Python je o dost lepší, teď v něm hodně píšu. Jediné co mně na něm vadí je určitá nekonzistence. Ale pořád nevidím, že soubor, který se otevře, se sám zavře...
V C++ máme něco ve smyslu
vector<int> v;
v.push_back( 1 );
v.push_back( 2 );
//...
for_each( v.begin(), v.end(), [] (int val)
{
cout << val;
} );
což je for each s lambda.
Což o to, že v Javě není lambda, ještě není žádná tragédie, koneckonců C++ ji nemá moc dlouho, mnohem horší je, že v Javě neexistuje ekvivalent vector<int> v;
(bez 3rd party knihoven).
Ještě si rýpnu, v Javě je GC, ale vede to vývojáře k tomu, že se nestarají o žádné prostředky, jako například spojení do databáze, http connection.+1, zrovna nedávno jsem musel tohle řešit na jednom Java projektu.
Tiskni
Sdílej: