Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ako som v blogu popisoval, tak z router-a vychádzalo to pískanie.I to může být způsobeno vadným zdrojem (pokud jsi ho netestoval s jiným). Může dávat nízké napětí a spínák v routeru to nedává.
wl500 - to je paradny router, ja mam v1, aj ked je okolo cca 30 sieti, tak stale kvalita signalu bola v pohode. Ja som tam mal dd-wrt, zdal sa mi na konfiguraciu jednoduchsi. Nedavno sa mi ale odporucal. po zapnuti sa na par sekund rozsvietia lan ledky, zhasnu a to je vsetko. na nic nereaguje, dokonca ani cez seriovy port.
Za tie roky som zdroj menil niekolkokrat, ale tentoraz to uz nie je zdrojom. Skusim este vymenit kondiky vnutri, ci to nepomoze.
Teraz mam ako nahradu d-link ale to je katastrofa.
Ahoj,(ASUS wl500gpv1-2 zdroj) pokud si dobře pamatuji, jsou tam kondíky 1400mikroF, ale záleží verze od verze zdroje.
V tom zdroji je problém s místem pro kondík, originál součástky jsou zřejmě přesně vybrané s cílem maximalizovat kapacitu kondíku na daný prostor, sám jsem tam osadil 2ks 1000mikroF na danou voltáž (samozřejmě lowESR), plošňák na to byl připraven od výroby. 1000mikroF nestačí na spolehlivé bootování Asuse.
Sám navíc ještě malým vrtáčkem provrtávám krabičku sítí děr nad výkonovými prvky zdroje tak, aby to trochu chladilo přirozeným způsobem.
Můžu tvrdit, že takto opravený zdroj vydrží stejně dlouho, jako nový z GME,GES... A je dále zase opravitelný, nicméně ještě jsem "svou opravu neopravoval" a provozuji 3 ASUSy a žádný nejede kontinuálně 24/7.
nevytváří elektrosmogNeměl bys radši na noc vyhodit hlavní jistič? (Jinak předpokládám, že hliníkové rolety v oknech už máš...)
Tiskni
Sdílej: