Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Proč se některé firemní projekty „rozpadnou“ ještě před svým oficiálním koncem? Nejčastěji proto, že je vede někdo nekompetentní – kdo nedokázal rozpoznat rizika, dodržet rozpočet nebo správně řídit ostatní. Tyto a další znalosti lze získat na kurzech projektového řízení. Nemusíte přece opakovat tytéž chyby, jako spousty lidí před vámi.
Firemní pokladny jsou v současnosti mnohem otevřenější k proplácení odborných kurzů a školení, zjistil nedávný průzkum portálu Jobs.cz. Najděte si proto počítačový kurz, který vás zajímá a požádejte zaměstnavatele o jeho proplacení. Zlepšovat se můžete v programování, tvorbě databází, webdesignu, grafice a mnoha dalších oblastech.
Vyřešit problém je jedna věc. Povykládat si o zvoleném řešení se zasvěcenými kolegy je věc druhá. A dokázat vysvětlit výsledky své práce úplným nebo jen mírně poučeným laikům je věc třetí. Čeká vás vystoupení na konferenci, jdete oslovit investora, který má na vás jen 10 minut nebo musíte něco odprezentovat finančnímu řediteli? Právě pro vás se hodí kurzy komunikace a prezentace.
Odborné znalosti nejsou všechno. Zlepšujte svoji angličtinu, němčinu nebo francouzštinu průběžně. Zahraniční služební cesta nebo jednání s cizincem vás pak nezaskočí. Vybírat můžete z široké nabídky jazykových kurzů – zaměřených na gramatiku, konverzaci nebo třeba telefonování a e-mailování v cizím jazyce.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: