Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
Byla vydána nová verze 5.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu.
Správa specializovaných zásad webového aplikačního firewallu (WAF), které zajišťují trvale robustní zabezpečení aplikací, je práce na plný úvazek. Organizace, které si nemohou dovolit plně spravované podnikové řešení nebo zaměstnávat potřebné zdroje, mají problém udržet si přehled o nejnovějších útocích a ochranných opatřeních potřebných k zajištění konzistentního zabezpečení a shody s předpisy. Podle Johna Breedena II, Barracuda CSO Online, Barracuda WAF as-a-Service rozhodně není jen obyčejný firewall. Toto cloudové zabezpečení aplikací ochrání firemní data, její reputaci a pomáhá zajistit shodu s předpisy.
Součástí jsou tyto ochrany:
Vylepšení aplikace
Pokročilá ochrana
Podporované protokoly
Přizpůsobte šířku pásma dynamickým potřebám podniku bez nutnosti přerušení nebo nákladných investic.
Přizpůsobte šířku pásma dynamickým potřebám podniku bez nutnosti přerušení nebo nákladných investic.
Zjednodušte si vytváření zpráv o zajištění shody s předpisy díky předem připraveným šablonám a intuitivním auditním protokolům i zprávám.
Plně funkční rozhraní REST API umožňuje týmům vývojářů téměř neomezené možnosti integrace.
Řešení Baracuda WAF je možné pořídit jak je uvedeno, a sice as-a-service (což přináší výše uvedené výhody, zároveň i možnost okamžité ochrany, minimalizace nákladů rekonfigurace atd.), stejně tak Barracuda nabízí i řešení v podobě instalace přímo u zákazníka (on-premise), nebo virtuální řešení.
Začleněním osvědčeného podnikového zabezpečení, které nabízí společnost Barracuda, mohou být organizace všech velikostí agilnější díky změně způsobu správy zabezpečení aplikací a zajišťování shody s předpisy.
Zajistěte ochranu během pár minut.
Navštivte web barracuda.com/waf-as-a-service
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: