MojeFedora.cz informuje co nového přinese Fedora Workstation 34. Většinu uživatelů praští do očí přepracované GNOME 40, ale další důležité změny se dějí i pod povrchem. Wayland na grafických kartách Nvidia, Pipewire jako hlavní zvukový subsystém, Fedora Toolbox s RHEL, Flatpaky ve Fedoře s inkrementálními aktualizacemi.
Byla vydána verze 4.4 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Kódové označení Rao bylo vybráno na počest profesora K. R. Raa za práci na DCT (diskrétní kosinová transformace).
Český LibreOffice tým aktualizoval příručku LibreOffice Calc na verzi 7.0. Kniha je určena pro uživatele tabulkového procesoru LibreOffice Calc. Pokrývá hlavní oblasti programu Calc, včetně zadávání, úprav a formátování dat, funkcí a vzorců pro výpočty nad daty, statistické analýzy, kontingenčních tabulek a hledání řešení pro potřeby analýz, databázových funkcí pro nastavení, ukládání a filtrování dat, široké škály 2D a 3D grafů,
… více »Jamie Zawinski na apríla vydal XScreenSaver (Wikipedie) ve verzi 6.00. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v changelogu. Proběhlo refaktorování kódu. Démon xscreensaver byl rozdělen na tři programy: xscreensaver, xscreensaver-gfx a xscreensaver-auth.
Byla vydána verze 2.3.0 kryptografického softwaru GnuPG (GNU Privacy Guard), tj. svobodné implementace OpenPGP. Jedná se o první veřejnou verzi z vývojové větve 2.3. Stabilní bude až verze 2.4.0. Z novinek lze zdůraznit podporu TPM (Trusted Platform Module) 2.0 aneb soukromé klíče lze chránit pomocí tohoto kryptoprocesoru. Více v příspěvku na blogu.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodává v aukci 0,42337268 jednotek virtuální měny bitcoin (BTC). Nejnižší podání bylo 544 632,00 Kč. Aukce končí dnes v 15:00.
Firma IBM oznámila vydání překladače jazyka COBOL pro Linux na architektuře x86, verze 1.1. Podporované distribuce jsou RHEL aspoň 7.8 a Ubuntu LTS aspoň 16.04. Jak upozorňuje The Register, je to zřejmě pro běh stávajícího softwaru v „hybridním cloudu“ IBM a migrace mezi Linuxem, AIX a z/OS.
Byla vydána verze 2021.1 integrovaného vývojového prostředí IntelliJ IDEA (Wikipedie). Představení novinek na YouTube. Instalovat lze také ze Snapcraftu.
Microsoft oznámil, že nabízí vlastní distribuci OpenJDK (Open Java Development Kit). Ke stažení je také balíček pro Linux. Po změnách v licencování LTS verzí přímo od Oraclu vzniklo hned několik distribucí OpenJDK.
V únoru Google představil nový hlasový kodek Lyra s datovým tokem 3kbps. Včera na GitHubu zveřejnil příslušné zdrojové kódy. K dispozici jsou pod licencí Apache 2.0.
Kam až lze dojít s digitalizací HR dokumentů firmy? Hodinový webinář společnosti Opentext vám 16. března 2021 ukáže koncentrovaný pohled na věc z pohledu předního experta na technologie řízení podnikových informací.
Společnost OpenText, kterou si mnozí IT profesionálové v Česku vybaví hlavně v souvislosti s řešeními SAP, je sama o sobě jedním z největších světových dodavatelů informačních systémů pro velké firmy a korporace. Při webináři OpenTextu 16. března si můžete udělat představu o jednom z klíčových podnikových témat dnešní doby, kterým je bezpapírové HR.
Jak ve firmách se stovkami či tisíci zaměstnanci docílit toho, že se správní lidé ve správný čas věnují správným aktivitám – a to zvlášť v období zvýšené fluktuace nebo při současné pandemii, kdy je třeba umožnit práci z domova a minimalizovat osobní schůzky? „Digitalizovat vše tak brzy, jak to jen lze,“ odpovídá Daniel Koschemann ze společnosti Opentext. Pokud je digitální transformace HR úspěšná, povede k tomu, že ušetří práci jak personalistům firmy, tak jejímu IT oddělení a samotným zaměstnancům. Navíc jde o nejúčinnější ochranu před lidskou chybou a možnými právními postihy, které mohou organizace stát nemalé peníze.
Webinář „Paperless HR - From Idea to Reality“ ukáže, proč by plně digitalizovaný a centralizovaný soubor personálních dokumentů měl v současné době být pro firmy standardem. V jedné hodině se o bezpapírovém HR dozvíte vše podstatné z technologického hlediska včetně praktických ukázek. Nástroje společnosti OpenText pro správu dokumentů, například Extended ECM for SAP SuccessFactors, OpenText Core for SAP SuccessFactors (které lze nasadit i samostatně mimo SAP řešení) nebo kolaborativní nástroj CoreShare a nástroj pro digitální podpisy CoreSignature, nemají za cíl konkurovat HR ani účetním systémům, spíše tvoří jakousi páteřní síť pro správu příslušných dokumentů.
Webinář se koná od 11 hodin v anglickém jazyce a hlavním mluvčími budou Péter Matavovszky, HRIS a HRMS Manager ze společnosti Octapharma a Daniel Koschemann, Strategic Ecosystems Manager společnosti OpenText. Zaregistrovat se můžete zde.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: