OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Kam až lze dojít s digitalizací HR dokumentů firmy? Hodinový webinář společnosti Opentext vám 16. března 2021 ukáže koncentrovaný pohled na věc z pohledu předního experta na technologie řízení podnikových informací.
Společnost OpenText, kterou si mnozí IT profesionálové v Česku vybaví hlavně v souvislosti s řešeními SAP, je sama o sobě jedním z největších světových dodavatelů informačních systémů pro velké firmy a korporace. Při webináři OpenTextu 16. března si můžete udělat představu o jednom z klíčových podnikových témat dnešní doby, kterým je bezpapírové HR.
Jak ve firmách se stovkami či tisíci zaměstnanci docílit toho, že se správní lidé ve správný čas věnují správným aktivitám – a to zvlášť v období zvýšené fluktuace nebo při současné pandemii, kdy je třeba umožnit práci z domova a minimalizovat osobní schůzky? „Digitalizovat vše tak brzy, jak to jen lze,“ odpovídá Daniel Koschemann ze společnosti Opentext. Pokud je digitální transformace HR úspěšná, povede k tomu, že ušetří práci jak personalistům firmy, tak jejímu IT oddělení a samotným zaměstnancům. Navíc jde o nejúčinnější ochranu před lidskou chybou a možnými právními postihy, které mohou organizace stát nemalé peníze.
Webinář „Paperless HR - From Idea to Reality“ ukáže, proč by plně digitalizovaný a centralizovaný soubor personálních dokumentů měl v současné době být pro firmy standardem. V jedné hodině se o bezpapírovém HR dozvíte vše podstatné z technologického hlediska včetně praktických ukázek. Nástroje společnosti OpenText pro správu dokumentů, například Extended ECM for SAP SuccessFactors, OpenText Core for SAP SuccessFactors (které lze nasadit i samostatně mimo SAP řešení) nebo kolaborativní nástroj CoreShare a nástroj pro digitální podpisy CoreSignature, nemají za cíl konkurovat HR ani účetním systémům, spíše tvoří jakousi páteřní síť pro správu příslušných dokumentů.
Webinář se koná od 11 hodin v anglickém jazyce a hlavním mluvčími budou Péter Matavovszky, HRIS a HRMS Manager ze společnosti Octapharma a Daniel Koschemann, Strategic Ecosystems Manager společnosti OpenText. Zaregistrovat se můžete zde.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: