Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Napriklad KEVM testnet... Plutus s formalni verifikaci pro slozite kontrakty, abstraktni Marlowe smart-contract language pro jednoduche financni kontrakty,...Tohle všechno se mi zdá být obecně použitelné nezávisle na tom, zdali to je ETH, Cardano, nebo jakákoliv jiná "distribuovaná" VM. Proto také existuje široká škála programovacích jazyků pro kontrakty (některé zaměřené na formální verifikaci, jiné na praktičnost - třeba) pro Ethereum. Nejinak tomu bude (vlastně už je - první fáze již běží) u Ethereum 2.
Primarni vyzkum, formalni metody, Haskell. Kolik peer-reviewed paperu publikovali ti co stoji za Eth2?Nu, zběžně jsem zahlédl nějaké whitepaper/bluepaper/orangepapers/... a v nich nějaké odkazy. Možná jsou některé i peer-reviewed. A to, že je něco/vše v Haskellu neříká o Cardanu jakožto technickém designu zhola nic. Haskell je pouze "implementační detail".
Jak je to se spotrebou energie kdyz nemam zajem tezit jenom udelat transakci ?Jde o PoS takze spotreba energie je minimalni jak pri mintingu, tak pri generovani transakci.
Je mozna papirova alternativa? Proste vytisknu si nejaky token coz bude ekvivalent fiat bankovky?Paper wallet.
Umoznuje obchodovani anonymne ? Jako cash.zk-Snarks
Uznám-li já a můj tržní partner gram stříbra za prostředek směny, je to pouze naše dohoda se všemi riziky že onen gram stříbra již nikdo nebude jako prostředek směny akceptovat. Tento princip je základem pochopení fungování jakýchkoli peněz.NIkoliv. Toto se týká pouze zlatého(stříbrného, etc) standardu. A také blockchainu. Proto je blockchain tak zajímavý. Fiat měna funguje jinak. Co se týče šeku, tak jste pouze nepochopil co jsem napsal. Šek funguje jako měna. A bankovka (krytá) není nic jiného než šek (netýká se fiat měny). Zkuste se nad tím zamyslet
Tiskni
Sdílej: