Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Peníze jsou ožehavé téma, obzvlášť jedná-li se o výplaty v zaměstnání. Člověk přemýšlí, zda kolegové nevydělávají víc nebo jestli by si u jiného zaměstnavatele nepolepšil. Jak to ale zjistit? Teď naštěstí jednoduše, protože IT pracovní portál No Fluff Jobs u všech nabídek zveřejňuje nabízené platové ohodnocení.
Hledání zaměstnání není jednoduchá a už vůbec ne příjemná záležitost. Někdy se člověku poštěstí a práci najde rychle, ať už je to tím, že vás někdo doporučil, jste ideální kandidát na vypsanou pozici anebo jste se stali šéfy sobě samým. Jindy to ale tak snadno nejde a od toho jsou zde portály s pracovními nabídkami. Služba No Fluff Jobs se specializuje na pracovní příležitosti z IT sektoru a vyniká v několika bodech.
První je, že struktura inzerátů je standardizovaná, přehledná a uchazeči si tak můžou snadno jednotlivé nabídky srovnávat. Zájemce si může do srovnávače vybrat až tři nabídky a ty si následně zobrazit vedle sebe a jednoduše vidět rozdíly a nabízené podmínky či benefity. Nabídky, které se zájemcům líbí, si můžou označit a vrátit se k nim později.
Ještě zajímavějším bodem je fakt, že naprosto všechny inzeráty uvádějí mzdové ohodnocení. Někdy se mzda uvádí v rozpětí od-do, což zájemce může využít při přijímacím pohovoru: může být sice méně zkušený než druhý uchazeč, ale také je pro zaměstnavatele ten levnější. Díky takové transparentnosti se už nemusíte vydávat na zbytečná interview.
Dalším neméně důležitým faktorem při hledání práce je lokace kanceláře, vybavení prostor potenciálního zaměstnavatele, využívané technologie a software, firemní kultura, benefity a další možnosti jako například nabídka práce na dálku nebo flexibilní hodiny. Vše výše zmíněné se dozvíte hned v inzerátu a nemusíte tak absolvovat pracovní pohovor, abyste se tyto důležité informace dozvěděli.
Samozřejmostí je možnost filtrovat nabídky podle pozice, technologií (java, .net, php atp.), kategorií (backend, DevOps, projektový management atd.), lokality, mzdy, seniority a benefitů. No Fluff Jobs je úspěšný startup založený v Polsku, který se rozšířil a nyní působí na šesti trzích – kromě Česka a Polska ještě na Slovensku, Maďarsku, Ukrajině a v Bělorusku. Dnes server nabízí 7 000 aktivních inzerátů s 30 miliony přečtení.
Koukněte se na web nofluffjobs.cz, jestli byste si i vy nemohli přilepšit.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: