Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Bezpečné připojení přes VPN (virtuální privátní síť) získává na oblíbenosti. Tento software poskytuje uživatelům spoustu výhod a služeb. Používání internetu může být dobrým darem, ale i prokletím. Lidé totiž na něm mají jednak přístup ke spoustě informací na kliknutí, avšak zároveň může být jejich soukromí kompromitováno. Podívejme se, co by měli vědět o VPN a jak ji získat pro použití z České republiky odkudkoliv.
VPN znamená Virtual Private Network, virtuální (uměle vytvořená) privátní (chráněná) síť, která poskytuje další vrstvy zabezpečení a soukromí pro veřejné a privátní sítě. VPN jsou dostupné pro soukromé i komerční subjekty.
VPN může používat kdokoliv, pokud k tomu má vhodný software. Existuje řada služeb, jako například tento software VPN pro Českou republiku. VPN software může být použit napříč platforem, včetně stolních počítačů, notebooků a mobilních zařízení jako smartphonů a tabletů.
Hodně lidí o platformách VPN ví, ale nejsou si jisti, zda některou z nich potřebují. Virtuální privátní sítě nabízejí řadu přínosů, včetně:
Skrytí IP adresy umožňuje uživatelům VPN držet jejich fyzické adresy v soukromí a držet historii online prohledávání skryté před poskytovateli internetu. Skrytí IP adresy rovněž pomáhá internetovým uživatelům přemostit cenzuru, kde některé prvky a webové stránky na internetu nemohou být dostupné. Lidé, kteří požadují vidět obsah, který je dostupný pouze v některých zemích, mohou využít VPN k přístupu blokovaného obsahu.
Šifrování dat nabízí úplnou ochranu pro citlivé informace. Veškeré informace jsou zabezpečeny šifrovaným přenosem, včetně těch, které jsou ve stavu přenosu. Zašifrované přenosy poskytují bezpečnost napříč používaných platforem. Vyhovění předpisům je pro podniky v různých odvětví průmyslu zásadní, včetně legislativních a zdravotnických organizací. Zašifrované datové přenosy nabízejí bezpečný způsob, jak sdílet a uchovávat citlivé informace.
Používání internetu činí lidi náchylnými k různým internetovým hrozbám, včetně phishingu, hackingu a krádežím jejich identit. Přestože jmenované hrozby jsou na internetu nejčastějšími, kyberútoky jsou také na pořadu dne. Tyto útoky mohou doslova zazdít celou firmu získáním přístupu k jejím dokumentům a dalším souborům.
Uživatelé internetu jsou při jeho používání bez VPN v nevýhodě, protože jejich informace, včetně jejich adresy, telefonního čísla, čísla sociálního zabezpečení a dalších informací jsou na něm vystaveny jak na nástěnce. Použití spolehlivé VPN poskytuje uživatelům internetu klid na duši, protože mají díky ní další vrstvu bezpečnosti pro svoje zařízení, osobní informace a citlivé dokumenty.
Používání VPN je jednoduché, na několik kliknutí myši. Najděte si software VPN, který vám nejlépe sedne. Všechny virtuální privátní sítě nejsou napsány stejně, takže zvážení plusů a mínusů každé z platforem VPN porovnáním výbavy, ceny a dalších dostupných služeb je dobrou radou. Každý, kdo uvažuje o využití VPN, by je měl v každém případě aktivovat před streamování filmů nebo hudby přes internet. Zavedením těchto kroků pomůže zabezpečit citlivé informace, aby se nedostaly do nepovolaných rukou. Některé VPN jsou zdarma, jiné za malý poplatek. Mějte na paměti, že ne vždy to zdarma je dobrou koupí, a že to nejdražší je nejlepší. Uživatelé internetu, kteří zvolí placenou variantu VPN, nesmějí zapomenout na včasnou platbu poskytovateli. Řada poskytovatelů služeb VPN umožňuje uživatelům, jak chtějí platit, ať už týdně, po čtrnácti dnech nebo měsíčně. Někteří poskytovatelé VPN nabízejí zkušební verzi zdarma, aby si uživatelé internetu vyzkoušeli jak funguje, a až poté učinili smysluplné rozhodnutí jestli koupit či nikoliv.
Získat VPN pro Českou republiku není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Nejrůznějších VPN existuje hromada. Prvním krokem pro získání některé VPN je zjistit, jaké VPN jsou k dispozici a zvolit si tu platformu, která nejlépe vyhovuje. Nezapomeňte porovnat prvky výbavy a ceny. Lidé, kteří mají omezený rozpočet, mají stále možnost získat spolehlivou VPN. Pokud je k dispozici bezplatná zkušební verze, není žádnou ostudou ji použít.
Když už jste nějakou vhodnou VPN našli, zaplaťte poskytovateli, pokud jde o zpoplatněnou verzi. Když máte zaplaceno, můžete software nainstalovat a nastavit požadované zařízení. Po uživateli se bude více než pravděpodobně chtít, aby se před používáním služby VPN zaregistrovali. Zaregistrujte se pod snadno zapamatovatelným jménem a heslem. Jakmile je vaše konto vytvořeno a ověřeno, instalace VPN půjde jako po másle.
Když máte VPN nainstalovanou, můžete být vyzváni k restartu zařízení. Po restartu byste měli mít snadný přístup k vaší platformě VPN a prohlížet internet bez obav. Některé platformy VPN poskytují možnosti uživatelského nastavení. V takovém případě použijte metodu pokus-omyl, abyste si našli nejlepší nastavení, jaké vám bude vyhovovat. Také je dobré nastavit aktivaci VPN hned po spuštění počítače, abyste zajistili, že všechny informace jsou bezpečné a chráněné před oky slídilů.
VPN už jsou pro dnešní uživatele internetu nezbytné. Bez těchto platforem mohou uživatelé internetu přijít o spoustu peněz pro znovuzískání ukradené identity a srovnání kreditu kvůli krádeži identity. Vyvarujte se těmto hrozbám a malérům použitím spolehlivé virtuální privátní sítě.
Vanessa Seward, Surfshark.com
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: