Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
První den bude věnován výhradně aktuální problematice IPv6. Kromě toho se konference zaměří také třeba na internetovou bezpečnost (vyhledávání a řešení bezpečnostních incidentů, práce týmu CSIRT.CZ) či síťování. Novinkou letošního programu jsou mimo jiné workshopy věnované vývoji aplikací pro telefony iPhone nebo pluginů do prohlížeče Mozilla a informační stánky, kde se budou moci zájemci informovat například na výhody a možnosti zavedení technologie DNSSEC nebo si budou moci nechat poradit v otázkách spojených s doménami jako takovými.
„Důležité události tohoto roku spojené s vyčerpáním IPv4 adresných bloků v registru IANA a u správce Asijsko-pacifického regionu výrazně ovlivnily program tohoto ročníku. Právě proto, že je konec IPv4 a nástup IPv6 jedním z našich velkých témat, naplánovali jsme naši konferenci tak, aby její první den vycházel na mezinárodní den věnovaný propagaci IPv6. Z programu prvního dne IT 11 bych určitě vyzdvihl panelovou diskusi o IPv6 v České republice, jíž se zúčastní zástupci důležitých hráčů na našem trhu. Dále bych chtěl upozornit na zajímavé workshopy, které povedou kolegové z našich Laboratoří. Z programu druhého dne jistě bude stát za pozornost prezentace amerického odborníka Petera Eckersleye nebo zástupce ICANNu, který pohovoří o nových generických doménách nejvyšší úrovně. Zvědavý budu určitě i na to, co nového na workshopu představí naši registrátoři,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.
Druhý den konference nabídne svá témata také český peeringový uzel NIX.CZ. V bloku o sítích bude Martin Slinták ze společnosti CISCO SYSTEMS mluvit o možnostech MPLS v přístupových sítích; vysvětlí také zároveň, jaké jsou výhody tohoto řešení oproti přepínanému Ethernetu. Roman Aprias ze společnosti ALEF NULA představí návštěvníkům technologii OTV – L2 transport mezi datovými centry. Poslední přednáška v tomto bloku bude patřit Zdeněku Rojkovi ze společnosti VYDIS. Ten se zaměří na možnosti rozšiřování kapacity optických vláken pomocí WDM systémů.
Stejně jako v loňském roce bude i letos konference Internet a Technologie 11 streamovaná. Zájemci ji tak budou moci opět sledovat na stránkách www.nic.cz/it11 a současně po oba dva dny i na webu hlavního mediálního partnera serveru Root.cz.
Více informací o konferenci Internet a Technologie 11 včetně programu, přednášejících a registračního formuláře najdou zájemci na internetové adrese www.nic.cz/it11. Mediálními partnery konference jsou letos servery Root.cz (hlavní mediální partner), Lupa.cz, Zdroják.cz, AbcLinuxu.cz, Linuxexpres.cz a Český rozhlas Leonardo.
NIX.CZ z.s.p.o. (zájmové sdružení právnických osob) je společnost sdružující české i zahraniční poskytovatele internetových služeb za účelem vzájemného propojení jejich sítí. Připojení do infrastruktury sdružení je umožněno ze čtyř pražských lokalit. V současné době je sdružení největším neutrálním IXP (Internet Exchange Point) v České republice a řadí se mezi deset největších IXP ve světě. Důsledné plánování, důmyslné technické řešení a technická podpora 24/7/365 zajišťují bezporuchový chod uzlu. Již od roku 2003 sdružení podporuje peering také pomocí protokolu IPv6. Vice o sdružení najdete na internetové adrese www.nix.cz/.
Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 80 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen .CZ a 0.2.4.e164.arpa (ENUM), zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování technologie DNSSEC a služby mojeID, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. CZ.NIC je členem sdružení EURid, spravující evropskou doménu EU, a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další). Více informací o sdružení CZ.NIC je na internetové adrese www.nic.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: