abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Bezpečnostní upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    dnes 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | Pozvánky

    Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní

    … více »
    alian | Komentářů: 0
    dnes 03:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.58 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Josephine Pfeiffer. Vypíchnout lze možnost nmtui zobrazit nastavení Wi-Fi jako QR kód nebo podporu CLAT (464XLAT) a tunelů GENEVE (Generic Network Virtualization Encapsulation).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | IT novinky

    Zákaz používání mobilních telefonů a dalších elektronických komunikačních zařízení ve školách, jehož uzákonění navrhli jako poslanci premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr školství Robert Plaga (za ANO), dnes podle očekávání vláda podpořila. Novinářům to oznámil Babiš, podle Plagy byla podpora kabinetu jednomyslná. Účinnost předkladatelé navrhují od 1. září 2027. Podle opoziční ODS je plošný zákaz líbivé populistické opatření namířené proti digitální gramotnosti dětí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 19:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na zranitelnost ve WordPress Core: CVE-2026-63030 s přezdívkou wp2shell. Zranitelnost typu vzdálené spuštění kódu (RCE) bez nutnosti autentizace umožňuje útočníkovi spouštět libovolný kód prostřednictvím endpointu WordPress REST API Batch. Ke zneužití není vyžadován platný uživatelský účet ani interakce uživatele. Úspěšné zneužití může vést ke kompletnímu kompromitování webové stránky a souvisejících dat. Zranitelnost postihuje verze WordPress 6.9.0 až 6.9.4 a 7.0.0 až 7.0.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | IT novinky

    Evropská komise (EK) vyměřila čínskému internetovému prodejci AliExpress pokutu 550 milionů eur (13,3 miliardy korun) za porušení povinností vyplývajících z nařízení o digitálních službách (DSA). Platforma podle EK řádně neposuzovala a neomezovala rizika související s prodejem nelegálních, nebezpečných nebo padělaných výrobků na svém internetovém tržišti. Komise zároveň firmě nařídila přijmout nápravná opatření. Podle AliExpressu je pokuta nepřiměřená.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 12:22 | Nová verze

    Ruffle, tj. open source emulátor Flash Playeru napsaný v Rustu, byl vydán ve verzi 0.4.0. Ke stažení je také na Flathubu. Přímo ve webovém prohlížeči lze vyzkoušet online dema nebo vlastní swf soubory.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    18.7. 14:22 | Nová verze

    HollowByte je zranitelnost typu Denial of Service (DoS) v kryptografické knihovně OpenSSL. Útočník může odesíláním škodlivého payloadu o velikosti pouhých 11 bajtů zaplnit paměť serveru. OpenSSL před ověřením dat vyhradí nepřiměřený blok paměti (až 131 KB). Server pak čeká na data, která nepřišla. Zranitelnost je opravena ve verzích OpenSSL 4.0.1, 3.6.3, 3.5.7, 3.4.6 a 3.0.21.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2195 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    GoodOffer24: Šťastný celý rok 2021 s levným softwarem!

    1. 1. 2021 | Reklama | Reklama | 1565×

    Nabídka levného a hlavně legálního softwaru od GoodOffer24.com, od nástrojů produktivity od Microsoftu přes antimalware až po hry pokračuje, i v roce 2021. Můžete si vybrat z nabízených bundlů nebo projet celý web GoodOffer24. Když navíc zadáte před dokončením nákupu dnes už magický slevový kód AX30, cenu srazíte o dalších 30 %!

    GoodOffer24

    Nezapomeňte zadat slevový kód AX30 před dokončením nákupu!

    Proč koupit na GoodOffer24?

    GoodOffer24 je velký online obchod, specializující se na prodej licencí oblíbeného softwaru od Microsoftu, jako například Windows 10 Pro/Home, Windows 10 Enterprise, Office 2016/2019 a dalšího.

    Od GoodOffer24 můžete očekávat nejlepší servis! Krátce po objednání obdržíte e-mail s produktovým klíčem bez dnů čekání – potvrzujeme nejkratší dobu dodávky! GoodOffer24 dále garantuje, že veškeré licence jsou platné a také garantujeme jeden rok servisu, což vás chrání před dalšími náklady na výměnu produktu a údržbu.

    Kromě toho máme vzdělaný a zkušený tým, který má přes deset let zkušeností s prodejem softwaru, a také s prodejem kódů na videohry a konzolové karty – dost na to, abyste se cítili být ve správných rukách! A co je ještě lepší: GoodOffer24 poskytuje tým pro online zákaznický servis 24/7 pro pomoc všem zákazníkům!

    Neváhejte kdykoliv kontaktovat zákaznický servis na e-mailu service@goodoffer24.com – budou rádi, když vám budou moct pomoci!

    Možnosti platby

    Kromě kreditních a debetních karet nejvíce doporučujeme na GoodOffer24 také platit přes PayPal pro nejbezpečnější online nákupy, což vám dává flexibilitu podle vašich vlastních potřeb.

    ZVLÁŠTNÍ POZNÁMKA: Mějte na paměti, že napřed musíte software na váš počítač stáhnout a nainstalovat (z oficiální stránky Microsoftu), a pak už ho jen aktivovat licenčním klíčem, který dostanete od GoodOffer24.

    Více na stránce: https://www.GoodOffer24.com/
    E-mail na zákaznický servis: service@goodoffer24.com

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.