Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
mnoho ludi s tym bezne nema moznost prist do styku a ako mensie firmy rastu (a bohatnu :D), tak jedneho dna to moze byt aj aktualna tema pre nich. :)O jej, ať to raději outsourcujou, nebo mi jich bude líto :D
O jej, ať to raději outsourcujou, nebo mi jich bude líto :DNechápu proč, od HP/DELL apod. koupíte DAS/SAN s plnou podporou. A outsorcing nějak nemusím. Outsorcing je smrt pro malé IT firmy popř. i pro pracovníky IT co tam dělají.
Jak jsem psal vždyť od HP/DELL apod. lze získat jak SW tak i HW placenou podporu. Je to sice ranec peněz za CAREPACKy, ale i tak se dá. Já nějak outsorcing nemusím, povětšinou správu SANu dělá firma, která to dodá.Můžeš mi říct co jiného to je, než outsourcing?
FC disky? FC pole OK, ale FC disky jsou v dnesni dobe uz dost jen marketingove povidani pro bohate zakaznikyAno, MetroCluster si bez FC disků postavíš, že?
(deli je radka let a tohle neni jen kus HW)Ano, řádka let je možná dělí a tohle možná není jen kus HW, ale pokud bych měl volit, pořád bych volil NetApp. :) Byl jsem už na hodně prezentacích různých produktů, Hitachi, Sun, HP,... ale nevím proč... nikdo mi nikdy neukázal jak udělat database recovery na těch jejich produktech pod 1 minutu
Neni uz NetApp posledni, kdo s FC disky exhibuje? FC disky naopak dnes vnitrne zastaravaji, protoze jsou naprosto malinka cast trhu, to uz i SATA casto dostava novejsi vnitrnosti. A vzhledem k propojovacim technologiim dneska uz to neni brzdou nejaky ten patek, brzdi vlastni disky (a proto mame hracky typu F5100FC disky? FC pole OK, ale FC disky jsou v dnesni dobe uz dost jen marketingove povidani pro bohate zakaznikyAno, MetroCluster si bez FC disků postavíš, že?Co je tou správnou technologií dneška, která nabízí minimální latenci pro vysoce vytěžované databázové systémy a vysokou spolehlivost?
U tebe me vyber volby NetAppu neudivuje a rad bych videl database recovery pod 1 minutu u NetAppu na slozitych opravdu vytizenych systemech, ne to, co ma v CR(deli je radka let a tohle neni jen kus HW)Ano, řádka let je možná dělí a tohle možná není jen kus HW, ale pokud bych měl volit, pořád bych volil NetApp. :) Byl jsem už na hodně prezentacích různých produktů, Hitachi, Sun, HP,... ale nevím proč... nikdo mi nikdy neukázal jak udělat database recovery na těch jejich produktech pod 1 minutu
To, ze NetApp si uzitim technologii vyvinutych jinde za ta leta udelal velice dobry system, o tom zadna, jen by se mel probudit a uvedomit si, ze cas se posunul
U tebe me vyber volby NetAppu neudivujeMůžu já za to, že mají dobré produkty? :D
rad bych videl database recovery pod 1 minutu u NetAppu na slozitych opravdu vytizenych systemech, ne to, co ma v CRNevím, já myslím, že pořádné NetAppy v ČR nikdo nemá :) Proto taky nedělám pro české zákazníky :D
No stále je velký rozdíl mezi FC(15K) a SAS(15K). FC má stále větší spolehlivost než SAS.Mate nejaka statisticka data, ktera to tvrzeni podporuji? Na vicemene shodnych systemech.
FC/SAS(SATA) RAID, RAID 6 on ASIC, 19”, 4 U, 2x 4 Gbit FC to host, 1 SAS expansion port, 512 MB cache, 42x 500 GB SATA enterprise disk, 7,200 rpm, 2 FC cable, 2x SFP, slide rails included Plnohodnotný DASCenově to vycházelo někde kolem 11 000€ (disky 1TB zase nejsou o moc dražší)
Nevím proč lidé mají potřebu se nad jiné neustále povyšovat, nemám z toho radost, dávám mínus.Nevím proč lidé musí z hloupého popíchnutí dělat velblouda :)
Na to stejně potřebujete součinnost klienta, co zapisujeA to je ta pointa, jmenuje se to Snap Manager for UNIX, Windows, Oracle, SAP, Exchange, MS SQL,... :) SUN nic takového nenabízí, NetApp ano. :)
Tiskni
Sdílej: