V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Slavní „pěstitelé“ jablíček si své nové produkty před uvedením na trh rádi schovávají a své žhavé přírůstky představují mnohdy až na poslední chvíli. Fanouškům tak často nezbývá nic jiného, než se uchýlit k ještě žhavějším spekulacím a doufat, že se firma bude držet svých železně pravidelných dat vydání. Bude Apple sklízet úspěch i v roce 2023?
Zdroj: Vista Wei, unsplash.com
Drby o nových produktech značky Apple se rozšířily už na začátku roku a většina z nich se potvrdila na červnové konferenci WWDC (Worldwide Developers Conference), kterou společnost Apple každoročně pořádá. Kromě aktualizovaných operačních systémů pro jednotlivá zařízení představila například i nový patnáctipalcový MacBook Air nebo revoluční AR/VR headset Apple Vision Pro. A to není zdaleka vše, co v následujících měsících chystá.
Větší plocha znamená větší přehled. Firma Apple krátce po jeho uvedení na WWDC spustila prodej nového patnáctipalcového MacBooku Air, který se navíc se svou tloušťkou 11,5 mm pyšní titulem nejtenčího patnáctipalcového notebooku na světě. Přidejte výkonný procesor M2 a dostanete spolehlivého kolegu do kanceláře. Opravdoví fajnšmekři se pak ve stejný den mohli těšit i ze zařízení Mac Pro či Mac Studio s revolučními čipy M2 Max a M2 Ultra.
Byť na světové konferenci nebylo jeho vydání zatím potvrzeno, očekává se, že nové modely iPhonu dorazí tradičně po zářijovém eventu společnosti Apple. A je na co se těšit! Telefony nabídnou kromě rychlejšího čipu například i lepší optický zoom fotoaparátů. Ovšem největší novinkou, již dlouho předem oznámil samotný výrobce, je napájení přes USB-C port. Pro mnohé uživatele je to příjemná změna, jelikož nebude potřeba s sebou nosit extra kabel se zakončením Lightning. USB-C port by měl navíc podporovat Thunderbolt 3, který oproti konektoru Lightning zajistí až desetinásobně rychlejší přenos souborů.
S vydáním nových modelů Apple iPhone souvisí i vydání chytrých hodinek. K uvedení Apple Watch Series 9 zatím žádné detaily známy nejsou, dá se však očekávat, že díky novému updatu operačního systému watchOS 10 získají hodinky nové funkce a aplikace nový vzhled. Co dalšího si pro své fanoušky firma připravila? To se dozvíme snad už v září.
Psaní se věnuje od roku 2017, kdy začínala v redakci online magazínu. Přes něj se v roce 2019 dostala ke copywritingu, u nějž už zůstala. Na přání klienta s pečlivostí zhotoví srozumitelné texty, které osloví. Některé z nich naleznete také na produktvdetailu.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: