Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Výročí 20 let od vzniku procesoru Pentium sice proběhlo již loni, ale vem to čert, třeba Intel nechce slavit ty první modely s legendární chybou, ale ty následné, opravené.Jakou legendární chybou?
měli velké štěstí, že AMD v té době nemělo vhodný konkurenční procesor
To až tak úplně pravda není. První Pentia (P5 a P54C) výkonově až takový zázrak nebyla a oproti 486DX2 resp. 486DX4 nijak moc navrch neměla (rozhodně ne tolik, aby to odpovídalo ceně), to přišlo až s vyššími frekvencemi a Socketem 7. Tam začala ztráta AMD, která trvala v podstatě až do příchodu Athlonu.
AMD stack pointer bugVzpominam, Matthew Dillon, DragonFly, nektere Opterony. Tam uz se to utajit nedalo.
má vůbec Windows něco jako /dev/cpu/microcode ?Resi to v updatech Windows,a je to nekdy i v BIOSu.
Na druhou stranu, opravitelnost mikrokódem je výrazně lepší a i navrhovací proces bude na jiné úrovni než v době Pentia.Soude podle toho, co posilaji Texas Instruments, Freescale, Renesas ci Samsung, bych moc nejasal. Pokryte NDA a dokud nemate problematicky kod, tak mlzi, mlzi a mlzi.
Buď nejsi pamětník, nebo to byl pokus o vtip? :DNebo to nevím a ačkoliv bych to dokázal vygooglit, tak se radši zeptám, neboť odpovědi pravděpodobně poslouží i ostatním čtenářům.
Tiskni
Sdílej: