Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
A v čem je problém? Vždyť se dá v BIOSu vypnout, ne?Presne v tom. S vypinanim integrovaneho hw pres BIOS mam v Linuxu velmi spatny zkusenosti uz ze zvukovych karet. Dodneska mam problemy s integrovanou zvukovkou na desce. Presto, ze je zakazana, je jadrem porad detekovana, ALSA ji nabizi a obcas se ji snazi i pouzivat. Je to tim (tedy - ja si to tak vysvetluji), ze linuxove jadro proste vicemene kasle na nastaveni BIOSU a HW si detekuje a zprovoznuje samo. To je fajn, ale v nekterych pripadech je to asi problem... Jedine co opravdu pomaha, je vzit zdrojaky jadra, najit tam modul dane zvukove karty a zakazat jeho kompilaci. Nechci videt co to bude delat s "neprizpusobivou" integrovanou graf. cenou. Navic, problem muze byt taky v tom, ze to tam proste nechci. Ale koho dneska vlastne zajima co si zakaznik preje...
Jak říkal Jenda, dost už je to integrovaný přímo v procesoru.Skvele, fakt skvele.... Takze, modularite PC uz proste zvoni hrana tak jako tak a asi uz definitivne... :'-(
Nechci videt co to bude delat s "neprizpusobivou" integrovanou graf. cenou.Ještě jsem nenarazil na žádný problém. A to ani při používání desktopu, ani při OpenCL výpočtech.
GPU část pak má nabízet výkon 65 až 70 GFLOPS, zatímco Kepler GPU v Tegře K1 zvládá 40 GFLOPS. To je solidní mezigenerační skok.V grafe je vykon na Watt, nie celkovy vykon, ktory ma K1 365GFlops (http://www.androidauthority.com/tegra-k1-in-depth-look-331548/).
ad SnobEnd: za obdobný výkon nad jedinou velkou VRAM, nerealizovatelný SLI pro potřeby kupř. realtime 3d (VR chceteli) mnozí rádi zaplatí
ad tunel nad dvěma chladiči: je li chlazení dostatečně dimenzované je v takové konfigurací rozdíl pracovních teplot GPU v řádu 10% a s přihlédnutím k autorem zmiňovaným výhodám této koncepce rozhodně lepší uspořádání pro standardně taktovanou grafiku. IMHO Duální GeForce GTX Titan Z je těžké uchladit vzduchem a míří na vodu.
Tiskni
Sdílej: