abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    25.3.2015 08:28 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Překládat "socket buffer" jako "vyrovnávací paměť soketů" je extrémně matoucí. A na ten "zásobník síťové vrstvy" už byl překladatel upozorněn dříve (možná i víc než jednou).
    Nikola Ciprich avatar 25.3.2015 11:11 Nikola Ciprich | skóre: 23 | blog: NiX_blog | Palkovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    v překladu by se chybky našly, ale rozhodně se to lepší a jinak byl aspoň pro mně tento díl opravdu zajímavy.. dík!
    Did you ever touch the starlight ? Dream for a thousand years? Have you ever seen the beauty Of a newborn century?
    25.3.2015 14:48 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    +1
    Baník pyčo!
    Conscript89 avatar 26.3.2015 09:33 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    +1
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    27.3.2015 15:06 pet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    +1

    Omlouvám se za to neoblíbené +1, ale překladatel (na rozdíl od mne) vládne angličtinou a má čas to překládat a já jsem mu za to vděčný a čas od času se to snažím dát najevo. Může si mé poděkování domyslet pod každým dílem kam je běžně nepíši. Díky.
    30.3.2015 10:17 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Přesně tak. drobné chybky si většina z nás sama opraví a entropie může být zašlápnuta. Zaráží mne pouze, že se málokdo dosud zamýšlel nad režií na paket a zapomněl, proč se data v dřevních dobách posílala dávkově. Ignorance historie vede pouze k opakování starých známých chyb...
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    30.3.2015 10:52 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Hlavní důvod je IMHO to, že problémy s výkonem se obvykle řeší až ve chvíli, kdy někoho začnou opravdu trápit. V situaci, kdy na svém počítači i s MTU 1500 a povypínaným LRO/GRO/TSO/GSO vytáhnu z netperfu 3.3 Gb/s a jakmile jedno z toho vrátím zpátky, tak ten 10Gb/s ethernet téměř nasytím, není až tak překvapivé, že dokud se 40Gb/s ethernet nestal realitou všedního dne (aspoň pro někoho) a 100Gb/s se neobjevil na horizontu, potřeba optimalizovat zpracování paketu "na krev" nebyla dost velká, aby vývojáři kvůli ní riskovali regrese.
    Jendа avatar 26.3.2015 03:20 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    ale utrpěly pracovní zátěže, které jsou obzvláště citlivé na čekací doby
    To je workload? Přeložil bych to jako typy zátěží.
    26.3.2015 09:48 ncweohfnow
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    A co nealokovat pamat vobec? Pristup ako pri http://fasterjava.blogspot.sk/2013/04/disruptor-example-udp-echo-service-with.html
    Bystroushaak avatar 27.3.2015 10:09 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Zajímalo by mě, proč není zamykání řešené přímo hardwarem. Když to žere docela dost prostředků, tak by bylo fajn mít pro to hardwarovou podporu, ne?
    27.3.2015 10:27 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    K tomu by bylo potřeba si nejdřív ujasnit, o jakém zamykání je vlastně řeč. V tomto kontextu se mluví o atomických operacích a s tím souvisejícím LOCK (instrukčním) prefixem, což je hardwarová záležitost.
    30.3.2015 10:27 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Následně je třeba si ujasnit, jaký kód má mít "vlastní židli" (být operačně atomický). Odhaduji, že takového kódu mnoho není a že jde o nezamýšlenou atomizaci. Ostatně nenárůst režie na dávku paketů oproti "single" dost jasně říká, kde hledat problém.
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    Jendа avatar 27.3.2015 13:40 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Řešené je, ale řekl bych, že trvá, než to projde k ostatním jádrům a než si upraví cache(?).
    28.3.2015 02:22 Snehuliak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Preco konecne nezvysit MTU?
    29.3.2015 03:07 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    MTU zvýšit můžete, koneckonců už většina gigabitových karet podporuje MTU přinejmenším 9000. Ale to řeší jen část problému. Jednak jsou tu featury typu TSO/GSO/LRO/GRO, díky kterým nemusí být zase až tak důležité, jak velké pakety běhají "po drátě", jednak ne zdaleka ne všechna komunikace je TCP přenos velkých datových bloků, je řada protokolů a aplikací, kde větší pakety stejně posílat nejde nebo to nemá smysl.
    30.3.2015 10:27 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Protože to neřeší problém tam, kde vznikl.
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    29.3.2015 04:08 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    Páni 100Gb, kde jsou ty časy, když jsem rozběhával 115200kbps UART se SLIPem :-D. BTW to se už skoro dá implementovat raw video-out over ethernet ne? :-D
    Petr Tomášek avatar 30.3.2015 21:45 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 14. 1. 2015: Zlepšení výkonu linuxového síťování
    záleží na rozlišení :-D
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.