abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    24.3.2014 11:02 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Linus k ní řekl: Nic moc. A tak to mám rád.

    "Nic moc" zní jako že to RC nestojí za moc. V tomhle kontextu Linus IMHO myslel spíš něco jako "není toho moc" (změn oproti předchozímu RC).

    Vypadá to, že více blíže ke ksplice než SUSE kGraft

    více → má?

    24.3.2014 11:30 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Asi tak :)
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    little.owl avatar 24.3.2014 13:50 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Ja uz budu na toto tema radsi ticho.
    A former Red Hat freeloader.
    pavlix avatar 24.3.2014 14:12 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Pročpak?
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    little.owl avatar 24.3.2014 13:52 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Nejake shrnuti kGraft versus kpatch by bylo? Vyhody, nevyhody, sance se prosadit?
    A former Red Hat freeloader.
    24.3.2014 23:03 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    To mas jednoduchy ... proc udelat neco jednou a poradne, kdyz si kazdej muze hrat na svym pisecku. Ucel byl splnen, muzes si vybrat ... ci chyby si nasadis do systemu, pripadne s jakym hlasenim se ti system zhrouti ;D.

    Mezi nama, chtel bych videt silence, kterej by zcela jakkoli (a to mluvim samo i o aplikacich) patchoval produkcni system "za chodu". kdykoli cokoli patchuju ja, tak si to nejdriv vyzkousim na testovacim stroji ... a kdyz to projde, tak si pockam na nejaky volny dny ...

    Tohle je neco na zpusob voodoo ... neco se ti vymeni, ale nemas moc moznosti zjistit, ze je vse OK. To zjistis az se neco podela, pripadne az ti po vypadku elektriky system nenastartuje (coz casto potesi jeste vic, jet nekam par set km ...)
    Max avatar 25.3.2014 00:21 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Jet někam kvůli sw chybě? Buď se pohybuješ jen v home sféře, nebo si sakra zaspal dobu ;-).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    25.3.2014 15:36 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Ne kazdej je takovej blazen, aby poustel drac a podobny karty do netu, nemluve o tom, ze spousta zarizeni nic takovyho nema a nikdy mit nebude. Takze se trebas nejdriv musis dostat aspon do interni site, coz se trebas nedostanes, protoze prave ten srv kterej by ti to umoznil jaksi nenastartoval ...
    25.3.2014 19:54 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Takze se trebas nejdriv musis dostat aspon do interni site, coz se trebas nedostanes, protoze prave ten srv kterej by ti to umoznil jaksi nenastartoval ...

    Ne každej je takovej blázen, aby takový server měl jenom jeden.
    Quando omni flunkus moritati
    Max avatar 26.3.2014 08:45 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Pokud k nim nechováš důvěru, tak si vždy můžeš na firewallu povolit jen přístup z nějaké tvé IP, kde se pohybuješ a jsi s bezpečností úplně někde jinde.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    26.3.2014 08:52 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Každý paranoik časem přijde na to, že požadavky zabepečení ve smyslu "aby se tam nikdy nemohl dostat nikdo, kdo nemá" a zabezpečení ve smyslu "abych se tam dostal, kdykoli bude potřeba řešit problém" jsou v mnoha případech protichůdné, takže je potřeba stanovit si priority.
    25.3.2014 06:04 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Mezi nama, chtel bych videt silence, kterej by zcela jakkoli (a to mluvim samo i o aplikacich) patchoval produkcni system "za chodu".

    Ve skutečnosti kGraft vznikl jako reakce na zcela reálnou a hmatatelnou poptávku ze strany významných enterprise zákazníků - a pochybuji, že v případě kpatch to bylo jinak.

    Samozřejmě si to ale nelze představovat tak, že se bude za běhu patchovat všechno. Tohle je mechanismus primárně cílený na dočasné opravy nejkritičtějších chyb na systémech, u kterých by případný downtime byl velmi náročný a/nebo nákladný.

    To zjistis az se neco podela, pripadne az ti po vypadku elektriky system nenastartuje (coz casto potesi jeste vic, jet nekam par set km ...)

    U systémů, o kterých se bavíme, je samozřejmostí zálohované napájení a obvyklá je i remote console. Nemluvě o tom, že jakmile už by z jakéhokoli důvodu došlo k rebootu, je to příležitost nahradit live opatchované jádro řádným updatem.

    25.3.2014 15:45 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Ve skutecnosti se casove kriticky zelezo zabezpecuje zcela jinak nez bezpecnosti vlastniho SW. A co sem mel tu cest ... dobre 50% nejnakladnejsich aplikaci (vyrobni linky ....) jede v ... DOSu. SW se pak vymenuje vyhradne pokud dochazi k nejaky zasadni prestavbe => stejne to musi byt cely odstaveny. Jinak na to nikdo nesaha. Prave proto, ze jakakoli odstavka = miliony skod.

    Vymenovat kernel za chodu si muzu dovolit trebas u webu ... tam kdyz se to zhrouti, tak holt napisu nakej blabol na tema "admin nalil kafe do klavesnice".
    25.3.2014 15:56 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    OK, zřejmě tomu rozumíte lépe než naši zákazníci. Teď jen doufám, že si to tu nepřečtou a nezjistí, že by vlastně měli místo SLESu používat DOS, jinak budu bez práce…
    25.3.2014 10:53 nikdo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    kdykoli cokoli patchuju ja, tak si to nejdriv vyzkousim na testovacim stroji
    A na téhle technice se s použitím jaderných patchů něco mění?
    25.3.2014 15:38 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    To ze ti neco projde na testu, jeste vubec neznamena, ze to stejne projde i naostro. Je to sice jednim z predpokladu, nikoli ale postacujicim.
    25.3.2014 14:42 BrainLess
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Sakra a co ti brani jet ve stejnem modu. Proste budes mit stroj ( test ) na kterym to patchnes za chodu a udelas si par testu a pak to bez "vypadku sluzby, SLA" udelas na produkci.
    25.3.2014 15:40 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Jop, a pak zjistis, ze se ti to na produkcnim stroji zhroutilo, trebas proto, ze je sitovka namapovana o mega vedle, a patch zpusobi, ze se uz na stroj nepripojis ...

    26.3.2014 08:05 Filip Jirsák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaderné noviny – 6. 3. 2014: Zhroucení souborů
    Když budete stroj restartovat kvůli aktualizaci jádra, dojde k výpadku určitě. Takže to patchování za běhu můžete brát tak, že když se povede, máte to bez výpadku, a když se nepovede, jste na tom stejně, jako bez patchování. Navíc riziko toho, že se patchování za běhu nepovede, je větší jen zpočátku, než se ta technologie odladí. Až to bude vyzkoušené, bude stejné riziko, ať už patch budete aplikovat online nebo offline.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.