Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Linus k ní řekl: Nic moc. A tak to mám rád.
"Nic moc" zní jako že to RC nestojí za moc. V tomhle kontextu Linus IMHO myslel spíš něco jako "není toho moc" (změn oproti předchozímu RC).
Vypadá to, že více blíže ke ksplice než SUSE kGraft
více → má?
Takze se trebas nejdriv musis dostat aspon do interni site, coz se trebas nedostanes, protoze prave ten srv kterej by ti to umoznil jaksi nenastartoval ...Ne každej je takovej blázen, aby takový server měl jenom jeden.
Mezi nama, chtel bych videt silence, kterej by zcela jakkoli (a to mluvim samo i o aplikacich) patchoval produkcni system "za chodu".
Ve skutečnosti kGraft vznikl jako reakce na zcela reálnou a hmatatelnou poptávku ze strany významných enterprise zákazníků - a pochybuji, že v případě kpatch to bylo jinak.
Samozřejmě si to ale nelze představovat tak, že se bude za běhu patchovat všechno. Tohle je mechanismus primárně cílený na dočasné opravy nejkritičtějších chyb na systémech, u kterých by případný downtime byl velmi náročný a/nebo nákladný.
To zjistis az se neco podela, pripadne az ti po vypadku elektriky system nenastartuje (coz casto potesi jeste vic, jet nekam par set km ...)
U systémů, o kterých se bavíme, je samozřejmostí zálohované napájení a obvyklá je i remote console. Nemluvě o tom, že jakmile už by z jakéhokoli důvodu došlo k rebootu, je to příležitost nahradit live opatchované jádro řádným updatem.
kdykoli cokoli patchuju ja, tak si to nejdriv vyzkousim na testovacim strojiA na téhle technice se s použitím jaderných patchů něco mění?
Tiskni
Sdílej: