Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Do konference přišlo 1393 emailů od 424 vývojářů, nejčastěji psali Martin Dalecki, Alan Cox a Keith Owens.
Pawel Kot hrdě oznámil, že se mu podařilo za pomoci Antona přeportovat ovladač NTFS z řady 2.5 do řady 2.4. Ovladač obsahuje stejnou funkčnost, jako jeho vzor, byly odstraněny jen vlastnosti specifické vývojové řadě. Stabilita je dobrá, kód prošel úspěšně všemi testy. Patch si můžete stáhnout zde. Erik Andersen se optal na možnost zápisu v této verzi, leč Pawel odpověděl, že podle Antona by podpora zápisu vyžadovala spoustu času.
Jeff Dike napsal, že UML (User Mode Linux) dokáže běžet uvnitř sebe samého. Detaily jsou k dispozici na stránce http://user-mode-linux.sf.net/nesting.html. Jeff toto nepovažuje za žádné nové kouzlo, ale jako důkaz zralosti UML.
Na Andriese Brouwera tato novinka velmi zapůsobila a napsal, že mu to připomíná staré dobré časy před třiceti léty, kdy postavil věž tří virtuálních strojů na skutečném stroji PDP 8/I. Dále se zeptal Jeffa, zda mohou spustit UML pod UML běžícím pod UML. Podle Jeffa by to mohlo fungovat a později načrtl další plány. Byl by rád, kdyby SMP verzi UML mohl spustit na více strojích. Debata se pak posunula nad možným využitím UML v clusteringu a problémech s tím souvisejícími.
Guillaume Boissiere zaslal odkaz na seznam všech projektů vývojové řady a jejich stav. Najdete jej na adrese http://kernelnewbies.org/status/. Jedná se o velmi zajímavé čtení, které vám doporučuji k přečtení. Získate tak přehled, co se v této řadě děje, na jaké novinky se můžeme těšit a hlavně, kolik toho ještě zbývá dodělat, než se objeví nová stabilní řada.
Con Kolivas zkombinoval následující patche: O(1), Low Latency, Preemptible, Compressed cache a nové IDE. Výsledkem podle jeho osobního pocitu je zřetelné zlepšení. Stroj s tímto koktejlem běží už tři týdny pod velkou zátěží a je stabilní. Pokud chcete také ochutnat, stahujte z adresy http://kernel.kolivas.net.
Karim Yaghmou ohlásil novou verzi LTT, jejíž hlavní devízou je větší platformová nezávislost. Důkazem je port na S/390, SuperH a MIPS. Novinkou je i podpora pro události z uživatelského prostoru, vylepšení vizualizační části a integrace autobuildu. LTT najdete na adrese http://www.opersys.com/LTT/.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: